Sokol Zaječice, z.s.ČÁSLAV
1:5
ne 22. 10. 2023 11:00 @ Pyšely - tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 8. kolo

Tři trefy v rozmezí sedmi minut zlomily odpor Zaječic

Fotbal na šikmé ploše si v neděli 22. října vyzkoušely druholigové dorostenky Čáslavi na hřišti v Pyšelích, kam si je pozvaly Zaječice. S převýšením mezi oběma bránami se vyrovnaly velmi dobře a zaslouženě si z Benešovska odvezly tři body.

Sokol Zaječice – FK Čáslav 1:5 (0:2)

Utkání sousedů v tabulce, kteří měli i hodně podobné statistiky, začaly aktivněji domácí hráčky, ovšem s přibývajícím časem jejich tlak bez kýženého gólového efektu slábl a aktivitu naopak převzaly Čáslavandy. Hra do kopce jim nedělala problémy a výborný fyzický fond při ní uplatnila L. Vokounová, po jejíž pravé straně vedla většina útočných akcí. A dvě z nich skončily v první půli brankou, když se výstavním volejem nejdříve trefila A. Čudová a pak předvedla neomylnou dorážku pod břevno V. Pospíšilová.

„Není čas se bát, to mi v Zaječicích víme…,“ začátek refrénu zaječické fotbalové hymny, která se nesla z amplionu před začátkem druhého poločasu, dával tušit, že se domácí děvčata ještě budou chtít nakopnout a s nepříznivým výsledkem něco udělat. Přestože jim svěřenkyně trenéra L. Hájka moc prostoru na hrací ploše nenechávaly, z hostující strany však další gólová pojistka z kopce nepřicházela - E. Panýrková trefila jen břevno, a proto ve vzduchu stále visela reálná hrozba, že se něco může pokazit.

A tak se také stalo. V 65. minutě se po souboji v čáslavské šestnáctce pískal pokutový kop, který zaječická gólmanka N. Prégrová s přehledem proměnila. Na drama sice bylo zaděláno, ale Čáslavandy žádné nepřipustily. Na kontaktní branku totiž našla rychlou odpověď V. Pospíšilová a záhy přidaly dva střelecké zápisy E. Panýrková a N. Veselá, čímž necelou čtvrthodinu před koncem zápasu definitivně zlomily odpor Zaječic a potvrdily zasloužený tříbodový zisk.

Hráčkou utkání se stala jednoznačně L. Vokounová, autorka tří gólových asistencí, která téměř bez ustání pilovala pravou lajnu. „I když Linda v minulých několika kolech neměla zrovna oslnivou formu, pracovala na sobě a nechala si ode mě poradit, co má ve své hře zlepšit. Pomohl ji i sobotní zápas za starší žáky v okresním přeboru s Uhlířskými Janovicemi, kde svou dynamiku a tah na bránu již k mé radosti také uplatnila,“ pochválil kapitánku týmu a vzápětí i celý kolektiv čáslavský trenér Luboš Hájek.

Na druholigový duel dorostenek kupodivu nebyl delegován ani jeden sudí, a tak všechny tři rozhodcovské posty obsadili zástupci Zaječic. „Podle toho, jak byli hlavně v prvním poločase pod tlakem domácích funkcionářů a diváků, jsem se toho obával, ale musím uznat, že hlavní rozhodčí pískal s velkým přehledem a i asistenti na čarách odvedli velmi dobrou práci,“ ocenil náhradní arbitry Luboš Hájek, který se z fotbalu vrátil s horečkou 39°C.

Branky a asistence Čáslavi: A. Čudová (L. Vokounová) - 0:1, V. Pospíšilová (L. Vokounová) - 0:2, V. Pospíšilová (bez asistence) - 1:3, E. Panýrková (L. Vokounová) - 1:4, N. Veselá (P. Havránková) - 1:5. Rozhodčí: L. Barcal (laik). Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, E. Bednářová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, E. Skaláková - A. Čudová, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: A. Čejková, P. Havránková, N. Veselá, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Jihlava - Mělník 19:0, České Budějovice - Dukla Praha B 7:0, Most-Souš/Dobroměřice - Braník 2:0, Roudnice nad Labem - Bohemians 1905 2:1, Sparta Praha B - Trutnov 21:0, Třebeš - Teplice 2:5.

Příští zápas: FK Čáslav - SK Roudnice nad Labem (neděle 29. října od 10.00 hodin v Potěhách).