644_20230212_221245.jpg

Turnajové výhry přišly až po přesunu do tréninkové haly

Stoupající tendenci vykazoval v neděli 5. února výkon okresního dívčího výběru na fotbalovém turnaji mladších žáků v kutnohorské sportovní hale Klimeška. V konečném účtování z toho byla v konkurenci dalších sedmi celků pátá příčka.

Dívčí výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora vytvořilo šest hráček FK Čáslav, po jednom zastoupení měly FK Uhlířské Janovice a SK Zbraslavice. Hned první duel však nedopadl pro děvčata vůbec dobře, kutnohorská Sparta je z palubovky vyprovodila sedmibrankovým debaklem.

„Turnaj pro nás začal prakticky až druhým zápasem, protože tento kutnohorský tým dlouhodobě představuje výbornou úroveň a neměli jsme proti němu nárok,“ pochválil soupeře z Lorce trenér okresního dívčího výběru a také Čáslavi Luboš Hájek.

Jenže v dalším utkání jeho svěřenkyně opět neuspěly. Ačkoliv po herní stránce soupeře převyšovaly a předváděly povedené bago, o jeden gól víc vstřelila Sázava. „V danou chvíli jsme byli už před závěrečným duelem ve skupině bez šance postoupit do bojů o medaile,“ podotkl Luboš Hájek.

Vítězství se holky nedočkaly ani v souboji s Malínem. I přes herní převahu a řadu šancí z toho byla pouze remíza, poslední pozice v tabulce a pouze play off o celkové páté až osmé místo.

Děvčata si vše vynahradila v tréninkové hale, kde nejdříve porazila Suchdol a pak Malín. „Výkonnost týmu měla stoupající tendenci. Na turnaji jsme zkoušeli nové herní rozestavění a hráčkám nějakou dobu trvalo, než pochopily, co po nich chci. Lepšilo se to však v každém zápase a vyvrcholilo ve druhém vzájemném utkání s Malínem, kdy jsme si zajistili celkovou pátou příčku, a turnaj tak pro sebe aspoň nějakým způsobem výsledkově zachránili,“ shrnul trenér Luboš Hájek s upozorněním, že dva soupeři ze skupiny A obsadili v konečném účtování první a druhou příčku.

Nejlepší hráč turnaje se sice nevyhlašoval, ale dívky měly o lídrovi ve svém týmu jasno. Jednoznačně označily L. Hájkovou, která se podílela na všech sedmi vstřelených brankách - dvě vsítila a na pět přihrála.

Výsledky dívčího výběru OFS Kutná Hora kategorie WU14 (dívky ročník narození 2009 a mladší):

- Kutná Hora 0:7, zápas ve skupině A

- Sázava 1:2, A. Vrabcová (L. Hájková), zápas ve skupině A

- Malín 2:2, P. Havránková (L. Hájková), P. Havránková (L. Hájková), zápas ve skupině A

- Suchdol 2:0, V. Švejdová (L. Hájková), L. Hájková (V. Švejdová), zápas play off o 5. až 8. místo

- Malín 2:1, E. Skaláková (L. Hájková), L. Hájková (bez asistence), zápas o 5. místo

Celkové pořadí: 1. SK Sparta Kutná Hora, 2. FK Kavalier Sázava, 3. FK Čáslav, 4. FK Uhlířské Janovice, 5. OFS Kutná Hora dívčí výběr, 6. TJ Sokol Malín, 7. TJ Slavoj Vrdy , 8. Sokol Družba Suchdol.

OFS Kutná Hora dívčí výběr: L. Hájková, P. Havránková, J. Kapková, E. Skaláková, A. Vrabcová, V. Vránová (FK Čáslav), Luc. Vokounová (FK Uhlířské Janovice), V. Švejdová (SK Zbraslavice). Trenér: L. Hájek.