125_20240312_115337.jpg
603_20221124_114832.jpg

U10 si zahrála na turnaji v Benešově

Přestože většina soutěží již skončila, tak nadále pokračujeme s tréninky a také jsme se rozhodnuli odehrát nějaké turnaje před koncem roku. Tento víkend jsme se vydali do Benešova na krytou umělou trávu, kde jsme poměřili síly s kvalitními týmy: FK Týnec nad Sázavou, MFK Dobříš, Sparta Kutná Hora, FA Praha a SC Xaverov Horní Počernice.

Vstup do turnaje se nám velice povedl, když jsme porazili soupeře z Kutné Hory 6:2. V tomto věku na turnajích tohoto formátu jsou první utkání velice důležitá a často pak udávají ráz celého turnaje, což se nám potvrdilo. V dalším utkání narazili na vítěze turnaje – SC Xaverov Horní Počernice. Utkání proti mužstvu z Počernic mělo skvělé parametry z obou stran. S trenéry soupeře jsme se po utkání shodli, že kluci se „vybičovali“ ke skvělému výkonu a zápas měl vysoké parametry. Utkání skončilo remízou 3:3 a jelikož se nám i Xaverovu podařilo vyhrát všechna utkání, tak Xaverov vyhrál celý na rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami. My jsme dokonce měli o jeden gól více vstřelených branek, ale bohužel v turnaji rozhodoval rozdíl. I přes to, že jsme se umístili po 4 vyhraných a jednom remízovém zápase na druhém místě, tak jsme s nasazením, a především i s kvalitou, kterou jsme na turnaji předváděli, velice spokojen. K vidění byla spousta krásných akcí a přesto, že celý tým odvedl skvělé výkony, tak přeci jen dva hráče z našeho týmu musím vyzdvihnout.

Tím prvním je Vašek Vacek, který celý turnaj strávil v bráně. Vašek ještě v nedávné době hrál pouze v poli, ale poslední dobou ho to začalo táhnout do branky a při absenci všech střídajících se brankářů, to dne bylo na Vaškovi a ten se s tím popasoval naprosto výborně. Po celou dobu turnaje byl dalším hráčem, který hrál neustále vysoko z branky, a dokonce svými finálními přihrávkami nahrál i na branky. Takto bych si představoval brankáře, respektive hrajícího hráče v týmu přípravek.

Druhým hráčem, kterého bych chtěl vyzdvihnout je Petr Vilímek, který se po zásluze stal s 19 vstřelenými brankami nejlepším střelcem turnaje. Péťa ukazuje, jak obrovsky fotbalově vyrostl a když jde s námi na turnaj, tak je základním kamenem týmu.

Sestava: Vacek, Černý, Roubíček, Žemba, Feri, Veselý, Rejthárek, Vilímek