134_20240402_113116.jpg
140_20240403_122320.jpg
147_20211122_144919.jpg

U15: Hodnocení podzimní části sezony

Vzhledem k tomu, že v této kategorii musíme již bohužel zohlednit bodový zisk, abychom nadále udrželi pro naše žákovské týmy tuto soutěž, šli jsme do této sezony s určitým respektem.

Ročník 2007 se potýká delší dobu s menším počtem hráčů, a tak jsme si museli hlavně v úvodu sezony hodně vypomoci s kluky z U14. Nutno podotknout, že nám velice pomohli a svým způsobem nastartovali U15 do slušné formy. Někteří z nich se probojovali do stálé základní sestavy. Páté místo a zisk 17 bodů s tím, že máme 9 bodů náskok na sestupové pozice, je určitě skvělým výsledkem.

Podstata naší práce však spočívá hlavně v rozvoji a výchově jednotlivých hráčů!!! Tam nás čeká ještě spousta práce a je to ovlivněné hlavně zdravotním stavem kluků (nemoc, zranění). Věnovali jsme se hlavně výstavbě hry od brankáře, zakončení, organizaci hry a HČJ. Určitý posun je na hráčích vidět a v dalším bloku na to chceme navázat přechodovou fází (rotace středových hráčů, výběr místa, uvolnění prostoru pro spoluhráče atd. ) Samozřejmě musíme pokračovat v HČJ kde mají kluci stále velké rezervy.

S přístupem kluků v zápasech jsme až na jednu výjimku (Třebeš) velice spokojeni. Radost nám dělají i lídři mužstva jako je Koryčánek, Dražinovský, Krejza, Resl (přístup, docházka, výkony), na které se postupně nabalují další. Jak už jsem zmínil za U14 nám pomohli hlavně Šic, Vilímek, Procházka, Skokan ...

Co nás trápí, tak to je tréninková docházka, kde má hodně kluků rezervy a pak je to znát i na jejijch výkonu, i když předpoklady mají. Věřím, že i v tomto ohledu dojde ke zlepšení a společně se budeme posouvat stále výš.

Na závěr bych chtěl poděkovat mému kolegovi Pepovi Peškovi za obětavost a poctivou práci, kterou pro nás vykonává a totéž platí i pro realizační tým U14. Díky. Miroslav Paták.