640_20230209_114733.jpg

U8/U9 - První společné příměstské soustředění

Ani o pololetních prázdninách hráči mladší přípravky neotáleli a v rámci zimní přípravy se zúčastnili třídenního příměstského soustředění. Hlavní zázemí účastníkům poskytl fotbalový areál FK Čáslav. Z důvodu nepřízně počasí byly tréninky přesunuty do sportovní haly Bios SPŠ Čáslav.

V pátek i v sobotu absolvovali hráči tři tréninkové jednotky zaměřené na rozvoj pohybových schopností i herních dovedností. Cíleno bylo především na rozehrávku od brankáře, která je dlouhodobou slabinou týmu. Zpestřením a obohacením programu byly přednášky v rámci kterých se hráči zábavnou formou seznámili se základními pravidly a pojmy fotbalu.

Páteční část programu byla zakončena společnou návštěvou místního kina a zhlédnutím filmu Úžasný Mauric.

V sobotu byla nezbytným bodem regenerace a týmová porada před nedělním turnajem. Důkladná celosezonní příprava, podpořená posílením týmového ducha v rámci soustředění, se vyplatila. Z nedělního turnaje si hráči odvezli celkové vítězství, když ve finálovém zápase porazili tým Církvice.

Hodnocení trenéra:

Myslím, že se svým prvním soustředěním kluci vypořádali více než dobře. Společně strávený čas vedl k utužení kamarádských vztahů, což bylo hlavním cílem soustředění. Kluci po celou dobu odpovědně pracovali v rámci tréninků, i chování bylo na partu kluků v tomto věku nad očekávání. Touto cestou bych rád poděkoval rodičům, kteří kluky na soustředění poslali a restauraci Na hřišti za poskytnutí obědů, na kterých si děti pochutnaly. Věřím, že naše další společné akce budou stejně vydařené.