U. JanoviceČÁSLAV
4:3
pá 28. 10. 2022 10:30 @ FK Uhlířské Janovice, STARŠÍ ŽÁCI, 4. kolo

Uhlíři se strachovali o bod, nakonec brali všechny tři

Skousnout porážku kvůli gólu v poslední minutě zápasu okresního přeboru starších žáků musely čáslavské fotbalistky v pátek 28. října v Uhlířských Janovicích. Zažily tak pravý opak toho, co si dopřály před necelým týdnem v Nových Dvorech.

FK Uhlířské Janovice – FK Čáslav dívky 4:3 (2:1)

V první půli to však vůbec nevypadalo na to, že by se mělo jednat o vyrovnané utkání. Čáslavandy jako by se až moc zadívaly na perfektní trávník, který se na podzimní poměry těšil skvělé kondici, a nechaly hrát soupeře. Ten kdyby do přestávky vstřelil pět nebo sedm branek, nikdo by se nedivil. Naštěstí pro hostující tým byla v bráně K. Rozsypálková, která předvedla parádní zákroky, a dokonce zlikvidovala penaltu. I tak ale uhlíři odcházeli do kabiny za stavu 2:1, když za hosty se po rohovém kopu K. Bělohlávkové trefila I. Ondráčková.

O poločasové přestávce se čáslavský trenér L. Hájek snažil své svěřenkyně nabudit k lepšímu výkonu, což se pak odrazilo na hřišti. Sice si nechaly dát ještě třetí branku, ale potom se už rozehrály a diktovaly tempo hry. Ani šance na sebe nenechaly dlouho čekat. L. Vokounová orazítkovala míčem břevno, E. Klérová snížila a N. Levinská vyrovnala. Vypadalo to i na výsledkový zvrat, ale místo toho udeřilo na druhé straně, když protivník v závěrečné minutě gólově zužitkoval rohový kop.

„V prvním poločase jsem dost trpěl, ale zbytek zápasu jsem si díky naší hře a výtečné fotbalové atmosféře na tribuně i na obou střídačkách opravdu užíval. Holky se rozehrály k výbornému výkonu a chtěly urvat vítězství pro sebe. Nakonec to dopadlo obráceně, ale takový je fotbal. O bodový zisk jsme nepřišli v poslední minutě utkání, ale v prohospodařené první půli,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: I. Ondráčková (K. Bělohlávková) - 1:1, E. Klérová (I. Ondráčková) - 3:2, N. Levinská (E. Klérová) - 3:3. Rozhodčí: J. Uher. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Klérová. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, Kar. Rozsypálková, J. Kapková, E. Bednářová, N. Veselá, K. Volencová, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Bratčice - Sázava 0:6, Nové Dvory/Církvice - Suchdol 1:2, Křesetice/Malešov B - Kutná Hora B 1:15, Záboří nad Labem - Malín/Hlízov 0:9, Tupadly - Zbraslavice 1:2, Chotusice - Malešov/Křesetice nehráno.