ČÁSLAVTJ Sokol Třebeš
2:1
so 25. 3. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 15 C, 15. kolo

Úspěšný jarní soutěžní start s Třebeší

Díky odloženému zápasu prvního jarního kola se stalo, že jsme nyní doma začali se stejným soupeřem, s nímž jsme na podzim na umělce v Hradci končili. Tamní zápas přinesl jednu zajímavost – byli jsme v kompletním složení.

Čáslav - Třebeš 2:1 (1:0)

Do aktuální části soutěže vstupujeme se změnou na brankářském postu, protože Tonda Jeřicha bude hájit ligovou bránu RMSK Cidlina. Druhou personální změnou je odchod Filipa Klinkáčka do taktéž ligového FC Hradec Králové. Během zimní přípravy jsme se také potýkali se zdravotním stavem kádru – několik zlomenin, dva otřesy mozku a nemoci nám výrazně promlouvaly do účasti na trénincích i přípravných zápasech, ve kterých tak dostávali příležitost hráči z U14. A bude tomu tak i nadále, neboť naše marodka je nadále početná.

Samotný sobotní zápas po pomalejším rozjezdu přinesl naši mírnou převahu, kterou potvrdil gól Ondry Petra ve 21. minutě po rychlé kombinační akci, kdy se míč od naší brány přes levou stranu (Petr Kovář) a střed zálohy (Radek Medlen) dostal do prostoru pravého křídla k Fandovi Rajchmanovi, který se zrychlením dostal s míčem přes obránce do vápna a centrem na zadní tyči našel Ondru Petra. Ten hlavou nezaváhal. Další náznaky šancí už jsme do poločasu nevyužili, hosté měli před naší bránou příležitosti po centrech z pravé strany.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Uklidňující druhý gól zařídil ve 45. minutě Kuba Vrdský, kdy po rozehrávce hostí obral obránce o míč, navedl ho z levé strany do vápna a přízemní střelou, která prošla brankáři pod tělem, zvýšil na 2:0. Za zmínku stojí ještě příležitost Petra Kováře, který se po vyvezení míče dostal až k zakončení ve vápně a trefil zadní tyč. Čestný úspěch hostů zaznamenal na hrot vysunutý rychlonohý obránce, který se po přihrávkách za obranu dostal do dvou brejků. První mu Bohouš Bednář chytil, druhý v poslední minutě zápasu zakončil přízemní střelou k tyči a stanovil konečné skóre 2:1.

Branky: 21. Ondřej Petr, 45. Jakub Vrdský – 80. Maxim Nyklíček

Čáslav: Bednář – Vavřina (41. Kříž), Vilímek, Kovář, Houdek – Procházka, Petr, Medlen (65. Kosolapchenkov) – Rajchman, Vrdský, Šanc Mi. (70. Vedral).