Uspořádali jsme turnaj mladších přípravek

V neděli 12. března se v Čáslavi konal turnaj mladších přípravek. Za fotbalový klub FK Čáslav se turnaje zúčastnily obě kategorie U8 i U9. Naše týmy v turnajovém klání poměřily síly s celky: ŽSK Třemošnice, FK Červené Pečky, TJ Star Tupadly a SK Sparta Kutná Hora. I přes nepřízeň počasí předchozích dní nám počasí přálo a celým turnajem nás provázely první jarní sluneční paprsky.

Systém turnaje byl postaven na principu „každý s každým“. Na umělé trávě organizátoři vytvořili tři hřiště, všechny týmy tak mohly hrát současně a nedocházelo k žádným prostojům. Hrací doba jednotlivých utkání byla stanovena na 25 minut. V průběhu turnaje byla k vidění spousta krásných fotbalových momentů a upřímné radosti ze vstřelených branek.

Ze dvou družstev, reprezentujících domácí klub, se více dařilo mladším, kteří se po celou dobu turnaje prezentovali pěkným výkonem. Porážka v úvodní utkání je však stála možnost bojovat o celkové vítězství v turnaji, a tak se hráči U8 museli spokojit se třetím místem. Hned za nimi se v celkovém pořadí turnaje umístili hráči kategorie U9. Celkovým vítězem turnaje se stal tým ŽSK Třemošnice. Všichni účastníci byli odměněni za povedené výkony a prvním třem týmům pořadatelé předali poháry.

Hodnocení trenéra U8:

Jako organizátor a zároveň trenér jsem rád, že nám vyšlo počasí a venkovní turnaj na umělé trávě se podařilo uspořádat. Poděkovat chci především trenérům ze starší přípravky, kteří vypomohli s organizací turnaje, a po celou dobu turnaje si vzali na starost druhý tým. Co se týče výkonu mých svěřenců, převládá spokojenost. Kluci vnášeli do zápasů vysoké nasazení a velký zápal pro hru. Jediné, co se mi nelíbilo, byly negativní emoce v situacích, kdy se prohrávalo. Musíme pamatovat na to, že „Společně vítězíme, společně i prohráváme!“

Trenér Radek Zoufalý

Hodnocení trenéra U9:

V turnaji, kde jsme poměřili síly s kvalitními soupeři jsme propadli nejen výsledkově, ale především i herně. Většina hráčů v tomto ročníku začala hrát fotbal déle, což se dost projevilo na našem herním projevu. Hráči ještě nemají osvojené návyky, které by v tomto věku měli mít. Na druhou stranu, za nás na turnaji nastoupili noví hráči, kteří s námi trénují velice krátce. Od takových hráčů nemůžeme čekat, že tým "potáhnou". Tým po celý turnaj "táhnul" Jiří Franc, který je ročník 2015. Jeho dovednosti a herní nadhled v tomto věku je nadstandardní. Náš cíl je jasný. Co v nejkratším časovém intervalu dotáhnout výkonnost nových hráčů a osvojit si základní dovednosti v bránění. Na druhou stranu musím pochválit hráče kategorie U8 (rok narození 2015), kteří skončili před námi a zároveň nás během turnaje porazili.