so 29. 10. 2022 14:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 13. kolo

Utrápená výhra: na rozbitém trávníku to vůbec nešlo

Výkon přímo úměrný stavu hrací plochy předvedly v sobotu 29. října čáslavské fotbalistky v duelu okresního přeboru starších žáků proti áčkovému sdruženému týmu Malešova a Křesetic. Trávník i hra by se totiž daly shodně označit jako katastrofa.

FK Čáslav dívky – Malešov/Křesetice A 1:0 (0:0)

Těžko říct, co Čáslavandy rozhodilo víc. Jestli oraniště na atletickém stadionu, druhé mistrovské utkání v rychlém sledu po sobě, nebo střídání dvou kompletních osmiček po deseti minutách. Každopádně nebyla to pěkná podívaná a k příliš velkému zlepšení nedošlo na rozdíl od zápasu v Uhlířských Janovicích ani po změně stran.

„Rozbitý trávník nevyhovoval naší technické hře, a ačkoliv jsem chtěl kvůli rozložení sil stejné herní vytížení pro všechny dívky, některé k tomu nepřistoupily tak, jak bych si představoval, a byly na hřišti téměř neviditelné,“ sdělil čáslavský trenér Luboš Hájek.

V poslední čtvrthodině proto zredukoval sestavu a střídal jednotlivě. Vyplatilo se, protože šest minut před koncem utkání vstřelila N. Levinská po přihrávce L. Hájkové rozhodující gól. Pro domácí celek to znamenalo úlevu, vždyť soupeř měl do té doby dvě nebo tři velmi dobré šance, při kterých byla pozorná brankářka K. Rozsypálková a jednou jí obranným zákrokem významně vypomohla E. Panýrková.

„V Uhlířských Janovicích jsme si za výkon ve druhé půli zasloužili bodovat a nezískali jsme nic, tentokrát jsme byli marní po většinu zápasu a vyhráli jsme. Jak kdysi řekl legendární trenér Tomáš Pospíchal, fotbal nemá logiku,“ pousmál se Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: N. Levinská (L. Hájková) - 1:0. Rozhodčí: K. Bačina (laik). Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Volencová, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, J. Kapková, E. Panýrková, N. Lavická - E. Klérová. Průběžně střídaly: M. Kombercová, I. Ondráčková, N. Veselá, K. Bělohlávková, E. Bednářová, L. Hájková, N. Lavická, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Tupadly - Kutná Hora B 0:4, Chotusice - Křesetice/Malešov B 8:0, Uhlířské Janovice - Sázava 3:11, Malín/Hlízov - Církvice/Nové Dvory 9:1, Zbraslavice - Záboří nad Labem 2:0, Bratčice - Suchdol 1:5.