Úvodní paběnické varování padlo na úrodnou půdu

Po překvapivém odstoupení Močovic skoro na konci rozehrané soutěže převzali Černého Petra v okresním přeboru mladší žáci Paběnic a právě poslední tým tabulky byl ve čtvrtek 1. června na hlavním hřišti hostem čáslavského béčka.

FK Čáslav B – TJ Sokol Paběnice 8:1 (5:1)

Paběničtí fotbalisté rozehráli utkání velmi dobře, ve 3. minutě se ujali vedení a o chvíli později nastřelili tyč. Toto varování padlo na úrodnou půdu, protože čáslavští zadáci od té doby zbystřili a už si dávali na rychlé brejky soupeře daleko větší pozor.

Domácí tým navíc získával stále větší územní převahu, kterou dokázal gólově zužitkovat. Produktivní byl zejména M. Ráliš, který už po osmnácti minutách od úvodního hvizdu D. Muchy zkompletoval proměněnou penaltou za ruku hattrick a pak si ještě připsal dvě gólové asistence.

Počáteční nebezpečí Paběnic, v jejichž dresu se představili i dva bývalí čáslavští hráči - dvojčata J. A T. Jeřichovi, pominulo a z pohledu Čáslavi B z toho byla nakonec pohodová výhra 8:1.

Branky a asistence Čáslavi B: M. Ráliš (bez asistence) - 1:1, M. Ráliš (J. Paula) - 2:1, M. Ráliš (pokutový kop) - 3:1, Š. Mariani (J. Paula) - 4:1, J. Šouba (Š. Mariani) - 5:1, Š. Mariani (M. Ráliš) - 6:1, L. Hájková (M. Ráliš) - 7:1, J. Paula (bez asistence) - 8:1. Rozhodčí: D. Mucha. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav B: T. Klapal - R. Cunningham, E. Skaláková, J. Šouba - M. Ráliš, L. Hájková, J. Paula - Š. Mariani. Průběžně střídali: D. Lebeda, P. Zelený. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Suchdol - Malín/Hlízov 8:2, Sázava - Chotusice 1:2, Církvice/Nové Dvory - Čáslav A 2:6, Kutná Hora B - Vrdy 4:2.