Malín/HlízovČÁSLAV
so 10. 6. 2023 10:00 @ Malín, STARŠÍ ŽÁCI, 16. kolo
147_20240430_091055.jpg
798_20230617_234016.jpg

V Malíně se nedařilo zařadit na vyšší rychlostní stupeň

S fotbalovou scénou na Kutnohorsku se na nějakou dobu rozloučily fotbalistky Čáslavi v Malíně, kde v sobotu 10. června odehrály poslední zápas okresního přeboru starších žáků. Od nové sezony je čeká druhá dorostenecká liga.

Malín/Hlízov – FK Čáslav dívky 4:1 (1:0)

Právě sdružený tým Malína a Hlízova poměrně dobře připravil Čáslavandy na to, co je od nové sezony zřejmě čeká. Přestože po fotbalové stránce to dívkám docela šlo a v prvním poločase i o něco lépe než soupeři, velký problém měly s rychlostí protihráčů. Když se k tomu přidaly individuální chyby, kterých se v posledních třech utkáních vyvarovaly, nemohlo to dopadnout jinak než porážkou.

A nebo také mohlo, ale to by musel hostující celek udeřit hned v úvodu utkání, kdy L. Hájková nejméně třikrát nebezpečně nacentrovala míč z pravé strany do pokutového území, ale bezgólové skóre se vinou nedůrazu ani v jednom případě nezměnilo.

Signál, že by šlo s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, vyslaly čáslavské fotbalistky nejdříve po střele I. Ondráčkové do břevna a pak v 65. minutě, kdy na 1:3 snížila N. Levinská. Ovšem za několik málo okamžiků později si K. Bělohlávková po nedorozumění s brankářkou K. Rozsypálkovou vstřelila vlastní gól a bylo definitivně po naději.

V konečné tabulce okresního přeboru si starší žákyně Čáslavi oproti podzimu pohoršily, když získaly o šest bodů méně a klesly ze čtvrtého místa na sedmé. „Lepší umístění jsme prohospodařili hlavně na začátku jara. Tehdy nám to herně nešlo a ani v týmu nepanovala moc dobrá atmosféra,“ připomněl čáslavský trenér Luboš Hájek.

„Novým úkolem bude doplnit hráčský kádr a dobře se připravit na druhou dorosteneckou ligu, v níž budeme sbírat nové zkušenosti,“ předeslal Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: N. Levinská (bez asistence) - 3:1. Rozhodčí: P. Houška. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Hájková, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: Kar. Rozsypálková, N. Veselá, N. Štočková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Bratčice - Kutná Hora B 0:13, Uhlířské Janovice - Zbraslavice 4:2, Suchdol - Sázava 7:4, Záboří nad Labem - Křesetice/Malešov B 0:3, Chotusice - Nové Dvory/Církvice 3:2, Tupadly - Malešov/Křesetice A 5:3.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!