TUPADLYČÁSLAV
3:2(2:0)
ne 10. 4. 2022 14:00 @ Tupadly, Žáci - starší Okresní přebor skupina A, 14. kolo

V Tupadlech se děly věci, ovšem férovost zvítězila

Tak trochu fotbalovou divočinu a zároveň velmi zajímavý souboj nabídla v neděli 10. dubna jarní premiéra okresního přeboru starších žáků v podání Tupadel a čáslavských dívek. O tříbodovém zisku nakonec rozhodla proměněná penalta v závěrečné minutě.

TJ Star Tupadly – FK Čáslav dívky 3:2 (2:0)

Někteří členové domácího týmu nebrali děvčata, mezi kterými byly i jejich nedávná spoluhráčka A. Vrabcová či spolužačky A. Drážková a M. Kombercová, moc vážně a považovali zápas za předem vyhraný, ovšem svůj názor museli změnit. Přesvědčil se o tom hned na začátku utkání J. Buřič, který zastavil samostatný únik E. Panýrkové jen za cenu faulu a mohl být rád, že rozhodčí F. Křivka vytáhl z kapsy pouze žlutou kartu a nařídil mu na několik minut povinné vystřídání.

Úvodní tlak Čáslavandy gólově nevyužily a mohly toho litovat. Tupadly se totiž dostaly do dvoubrankového vedení, když jim k první trefě pomohla E. Panýrková. Ta ztečovala rohový kop D. Hloucha do vlastní brány, ale spoluhráčkám to vynahradila ve druhém poločase.

Do něj holky nastoupily s odhodláním změnit nepříznivý stav. Jejich záměr jim vyšel v rozmezí šesti minut, kdy dvakrát skórovala právě E. Panýrková. V případě vyrovnání se kuriózně trefila ze signalizovaného nepřímého kopu, když se míče letícího do brány dotkl zbytečně zasahující brankář F. Dohnal. Kdyby to neudělal, gól by nemohl platit.

Dílčí remízový stav otřásl přehnaným sebevědomím tupadelských fotbalistů, ti navíc s největší pravděpodobností inkasovali i potřetí. Jestli však míč po střele E. Panýrkové opravdu přešel brankovou čáru, o tom by nejlépe rozhodl videorozhodčí či goal-line technology, nicméně podle reakcí mnohých diváků, kteří měli hřiště jako na dlani, se jednalo o regulérní gól.

Ale protože se rozhodčí F. Křivka názorem fanoušků samozřejmě řídit nemohl a moderní techniku také neměl k dispozici, chtěl po přerušení hry slyšet názor svého asistenta, kterým byl čáslavský trenér L. Hájek. Ten férově přiznal, že nestál v daný moment v ideální pozici, a proto nemůže na sto procent říct, jestli to byl gól… Výsledek 2:2 se tedy v tu chvíli nezměnil.

O osudu zápasu s početnou diváckou návštěvou tak rozhodla jiná situace, pro fotbalistky Čáslavi vzhledem k průběhu hodně nepříjemná. V závěrečné minutě nešikovně faulovala A. Drážková ve vlastním pokutovém území a následnou penaltu s přehledem proměnil M. Brebis.

„V listopadu jsme doma s Tupadly přišli v poslední minutě o dva body, tentokrát o všechny tři,“ zalitoval v první chvíli čáslavský trenér Luboš Hájek, ale jinak byl na děvčata hrdý, protože dala oproti podzimu posílenému soupeři zase poznat, že fotbal hrát umí. „Očekával bych od hráčů Tupadel více respektu a méně sprostých slov. S Tomášem Bolechem a Honzou Buřičem jsem pak v týdnu mluvil na umělé trávě v Čáslavi, byli v pohodě a přiznali, že holky hrály dobře,“ zmínil Luboš Hájek.

A jak viděl gól-negól E. Panýrkové? „Možná jsem týmu uškodil, protože kdybych rozhodčímu řekl, že míč už byl celým objemem za brankovou čárou, šli bychom do vedení 3:2, ale to není můj styl. Nestál jsem prostě na správném místě, a tak jsem to nemohl na sto procent potvrdit,“ řekl Luboš Hájek.

„Připomnělo mi to citát na dekoračním obraze, který jsem dostal k Vánocům od Natky Levinské: 'Dobrý trenér dokáže změnit hru, skvělý trenér dokáže změnit celý život.' Já totiž chci naučit svůj tým víc než jen vyhrát 'jeden' zápas,“ zakončil čáslavský kouč.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (N. Levinská) - 2:1, E. Panýrková (bez asistence) - 2:2. Rozhodčí: F. Křivka. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - L. Hájková, E. Panýrková, A. Vrabcová, K. Bělohlávková - N. Levinská. Průběžně střídaly: Kar. Rozsypálková, E. Skaláková, E. Kolářová, S. Svobodová, P. Havránková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín - Suchdol/Uhlířské Janovice 0:12, Záboří nad Labem - Nové Dvory 1:2, Sázava - Bratčice 13:1, Zbraslavice - Malešov/Křesetice 3:1.