561_20221018_223724.jpg

Ve Vrdech chyběly přesné přihrávky a součinnost hráčů

Velké množství zkažených přihrávek 'vyrobil' čáslavský mix dívek a chlapců ve čtvrtek 13. října v mistrovském utkání okresního přeboru mladších žáků ve Vrdech. Zbytečně tím aktivoval soupeře, který toho dokázal využít ve svůj prospěch.

TJ Slavoj Vrdy – FK Čáslav B 5:3 (1:0)

Přitom pokud se čáslavskému béčku dařila kombinace, bylo to na trávníku znát. Jako například hned v úvodu zápasu, kdy L. Hájková adresovala pěknou průnikovou přihrávku J. Paulovi, ale ten sólo z poloviny hřiště gólově nezakončil. Neujala se ani další povedená akce, kdy po centru O. Reka z pravé strany hlavičkovala míč jen do rukavic vrdského brankáře P. Havránková.

A protože podobných situací bylo ze strany Čáslavi pomálu a převažovaly zkažené přihrávky a nedůraz v defenzivní činnosti, začalo přibývat šancí na straně domácího týmu. Ten gólovou přetahovanou nakonec vyhrál, když si s rozhodujícími dvěma trefami počkal do závěrečné pětiminutovky.

„Nemůžu říct, že by se kluci a holky nesnažili, naopak, ale neodrazilo se to v kolektivním pojetí hry. Až na malé výjimky mi tam chyběla součinnost více hráčů. A také bylo s přibývajícím časem na holkách vidět, že na ně padla únava z předchozího dne, kdy za okresní dívčí výběr odehrály tři čtyřicetiminutové zápasy,“ připomněl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Na fotbalovém hřišti ve Vrdech se už v sobotu 8. října představily jiné dva celky čáslavských mladších žáků, které v ligovém klání hostily ČFAC Praha. V kategorii U13 zůstalo vítězství po výsledku 5:2 'doma' (fotogalerii najdete ZDE), v kategorii U12 se z výhry 9:4 radovali hosté (fotogalerii najdete ZDE).

Branky a asistence Čáslavi B: J. Paula (L. Hájková) - 1:1, L. Hájková (J. Paula) - 1:2, J. Paula (D. Nikolaev) - 3:3. Rozhodčí: P. Procházka. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav B: R. Cunningham - V. Vránová, E. Skaláková, P. Zelený - O. Rek, L. Hájková, P. Havránková - J. Paula. Průběžně střídali: E. Kolářová, D. Nikolaev, T. Jeřicha, J. Jeřicha. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Církvice/Nové Dvory - Chotusice 2:7, Sázava - Paběnice 14:1, Uhlířské Janovice - Malín/Hlízov 5:1, Kutná Hora B - Bratčice 3:0, Čáslav A - Močovice nehráno.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!