ČÁSLAVMALEŠOV/KŘESETICE
3:2(1:0)
ne 17. 4. 2022 13:00 @ Atletické hřiště, Čáslav, Žáci - starší Okresní přebor skupina A, 12. kolo

Velký špatný. Ještě že zafungovala nacvičená souhra

Zapomenout na nešťastný zápas v Tupadlech hodlaly čáslavské fotbalistky hned v následujícím duelu se sdruženým týmem starších žáků z Malešova a Křesetic. Sice to v neděli 17. dubna z jejich strany ve druhé půli drhlo, ale splnit záměr se jim nakonec podařilo.

FK Čáslav dívky – Malešov/Křesetice 3:2 (1:0)

Čáslavandy měly povedený vstup do utkání a už ve 3. minutě se po rohovém kopu E. Panýrkové a několika odrazech ujaly díky pohotové střele K. Bělohlávkové vedení. I přes územní převahu další góly nepřidaly, a tak pořád hrozilo, že se může stát z výsledkového pohledu něco nepříjemného.

A po poločasové přestávce to netrvalo ani tak dlouho, protože hosté v 39. minutě také po rohovém kopu a teči E. Panýrkové vyrovnali. Pro dívky to byla studená sprcha, přenechaly aktivitu soupeři a nedařilo se jim navázat na snaživý výkon z prvního dějství. Chvílemi to dokonce vypadalo, že dojde k obratu skóre.

Naštěstí pro Čáslav zafungovala nacvičená souhra a vysunutí K. Bělohlávkové do útoku. Té totiž L. Hájková v rozmezí 63. a 65. minuty předložila z pravé strany dvě tutovky, které po gólech přímo volaly. „Tyto dvě branky mě potěšily dvojnásob, protože jim předcházely totožné akce, kterým se hodně věnujeme na trénincích,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek. „Ale jinak to z naší strany bylo tentokrát velký špatný, jak výstižně řekla v kabině Agáta Drážková,“ dodal.

Poslední slovo patřilo v 69. minutě malešovské E. Bednářové, která pěknou střelou ze střední vzdálenosti snížila na konečných 3:2.

Branky a asistence Čáslavi: K. Bělohlávková (bez asistence) - 1:0, K. Bělohlávková (L. Hájková) - 2:1, K. Bělohlávková (L. Hájková) - 3:1. Rozhodčí: J. Šanda. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, A. Drážková - L. Hájková, E. Panýrková, E. Skaláková - Kar. Rozsypálková, N. Levinská. Průběžně střídaly: S. Svobodová, N. Veselá, V. Vránová, R. Cunningham. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Bratčice - Tupadly 1:5, Zruč nad Sázavou - Zbraslavice 16:1, Suchdol/Uhlířské Janovice - Sázava 3:2, Nové Dvory - Malín 6:0.