Vítěze dívčího souboje odtajnily až pokutové kopy

Dívčí záležitostí se stal ve čtvrtek 26. května přátelský zápas na atletickém hřišti v čáslavských Vodrantech. Domácí hráčky přivítaly po několika společných trénincích výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Dres při té příležitosti obléklo 23 děvčat.

FK Čáslav dívky – OFS Kutná Hora WU14 2:2 (2:0)

Čáslavandy se musely obejít bez čtyř fotbalistek (A. Drážková, A. Vrabcová, L. Hájková a E. Skaláková) nominovaných do sestavy soupeře, přesto dokázaly vyhrát první poločas o dvě branky. Vedení však neudržely, okresní výběr utkání zremizoval, a tak o vítězi rozhodl penaltový rozstřel. A ten byl také velmi vyrovnaný. Zapojily se do něj podle dohody všechny hráčky a o jeden pokutový kop víc nakonec proměnily reprezentantky Kutnohorska.

„Bylo to pohodové a taktikou nesvázané utkání, které ale všechny holky braly s plnou vážností a zároveň je bavilo. A to byl hlavní cíl,“ uvedl Luboš Hájek, v daný moment trenér čáslavských starších žákyň, ale jinak i dívčího okresního výběru.

Branky a asistence: E. Panýrková (N. Lavická) - 1:0, K. Bělohlávková (N. Levinská) - 2:0, L. Vokounová (bez asistence) - 2:1, L. Vokounová (bez asistence) - 2:2. Na penalty: 5:6. Rozhodčí: D. Mucha. Hrací doba: 2x 35 minut.

Pokutový kop proměnily: N. Levinská, P. Havránková, V. Vránová, E. Panýrková 2 - E. Skaláková, A. Vrabcová, A. Čejková, L. Vokounová, K. Svobodová, J. Kapková.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, V. Vránová - N. Stašová, E. Panýrková, P. Havránková - N. Levinská, E. Vilímová. Průběžně střídaly: J. Brychtová, R. Cunningham. Trenér: L. Hájek.

OFS Kutná Hora WU14: J. Kapková - N. Kotrbová, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Hájková, J. Pěkná, E. Skaláková - E. Klérová, L. Vokounová. Průběžně střídaly: K. Svobodová, A. Čejková, V. Švejdová. Trenér: J. Spáčil.