ČÁSLAVFC Háje JM
ne 28. 8. 2022 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 15 C, 12. kolo
134_20240402_113116.jpg
473_20220901_101806.jpg

Vítězný vstup do nové sezóny

V prvním zápase nové soutěžní sezóny týmu FK Čáslav U15 přijel do Vodrant soupeř, se kterým jsme v minulém zimním období hráli dva přípravné zápasy. Čekali jsme tedy těžké utkání s vysokou intenzitou napadání naší rozehrávky.

FK Čáslav – FC Háje JM 2:1 (1:0)

To se potvrdilo hned v úvodu poločasu, kdy hosté získali míč po naší třetí přihrávce, byla z toho první šance zápasu a Tonda Jeřicha si připsal úspěšný zákrok. Po následném rohu jsme ale aktivitu převzali my a 20 minut se hrálo jenom na jednu bránu. Bohužel bez gólového využití. Potom si lehce poranil loket Marek Šanc, chvíli jsme hráli v deseti a hra se částečně vyrovnala. V obranné fázi jsme byli nadále úspěšní a hosty moc za půlku nepouštěli. V útoku jsme se trošku trápili a ujala se až střela Míly Šance v poslední minutě prvního poločasu, kdy si navedl míč do vápna a střelou na zadní tyč pod víko nedal gólmanovi šanci.

Druhý poločas přinesl vyrovnanější obraz hry a oba týmy si vypracovaly možnosti ke vstřelení gólu. Nejprve jsme se prosadili my. Po vystřídání a přeskupení hráčů i rozestavení se do úniku na levé straně dostal Filip Klinkáček. Proti jeho střele dobře zakročil brankář, ale v následném závaru ve vápně se dostal míč k Matěji Vilímkovi, který ho jednou zasekl a následně uklidil po zemi k přední tyči. Výraznější uklidnění nám to bohužel nepřineslo a nedokázali jsme využít několik dalších příležitostí ke skórování. Gól jsme dostali v 66. minutě po ztrátě míče uprostřed hřiště, rychlém přechodu hostí do útoku a polovysoké střele na zadní tyč. V závěru zápasu jsme již těsný náskok udrželi a oslavili zasloužené vítězství.

Branky Čáslavi: 40. Miloslav Šanc, 57. Matěj Vilímek.

Čáslav: Jeřicha – Procházka, Kovář, Vilímek – Šanc Ma. (41. Šveřepa), Petr, Dražinovský, Medlen (56. Klinkáček), Šanc Mi. – Rajchman (56. Miláček), Vrdský