DFK Bohemians 1905ČÁSLAV
4:1
ne 5. 11. 2023 12:00 @ BB arena Štěrboholy - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 10. kolo

Vítr nepomohl. Klokaní kapsu zatížil jen jeden šmudla

Dobře nastavenou kvalitu svého výkonu nedokázaly na umělé trávě ve Štěrboholech udržet v neděli 5. listopadu v druholigovém utkání s pražskými Bohemians dorostenky Čáslavi. Lepší fotbal paradoxně hrály proti větru, než s ním v zádech.

DFK Bohemians 1905 – FK Čáslav 4:1 (2:1)

Jestliže Čáslavandy měly v několika minulých zápasech problémy se zachycením tempa hry, tak tentokrát to byly ony, kdo se chopil iniciativy a vstřelil úvodní a po zaváhání domácí brankářky trochu šťastný gól. To když si povedenou spolupráci z Pyšel proti Zaječicím zopakovaly L. Vokounová a A. Čudová. V aktivitě pokračovaly i v dalších minutách prvního poločasu, ovšem dvěma zbytečnými chybami v defenzívě vybídly soupeře, aby vývoj skóre otočil ve svůj prospěch.

„Líbilo se mi, jak holky hrály. Proti větru se snažily hodně kombinovat po zemi a míče zbytečně nenakopávaly. Až snad na jednu nebo dvě výjimky jsme však nebyli vůbec nebezpeční směrem dopředu a spíš nám patřil střed hřiště. Soupeř naopak dokázal potrestat dvě naše zaváhání vyplývající z nezkušeností,“ zhodnotil první půli čáslavský trenér Luboš Hájek.

Po změně stran už to v podání jeho svěřenkyň nebyla žádná sláva, i když měly podporu větru. Klokanky přitvrdily a na jejich straně přibývaly fauly, ale zároveň svou hru zpřesnily a zlepšily se. Odměnou jim byly další dva góly i červená karta pro J. Černou. Ta se deset minut před koncem zápasu neovládla a počastovala hlavního rozhodčího A. Beránka nadávkami, za které si po vynesení verdiktu disciplinární komise od fotbalu odpočine v pěti soutěžních utkáních.

V přesilovce si fotbalistky Čáslavi vytvořily tlak, zahrávaly několik rohových kopů, ale s nepříznivým výsledkem už nedokázaly nic udělat, a to ani z penalty, kterou po faulu na A. Čudovou chvíli před závěrečným hvizdem neproměnila E. Panýrková.

„Druhý poločas už byl takový nesourodý. Hra byla často přerušována a na hřiště se zbytečně vkradla nervozita z domácí střídačky, kde se často řešil výkon hlavního rozhodčího. Přeneslo se to pak na hráčky a možná i kvůli tomu se jedna z nich nechala vyloučit a delší dobu si nezahraje. Klokanky nicméně zápas zvládly líp a moje holky snad nabraly další druholigové zkušenosti, které se jim budou hodit už v příštím duelu s rezervou pražské Sparty,“ doplnil Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: A. Čudová (L. Vokounová) - 0:1. Rozhodčí: A. Beránek - F. Pavlíček, O. Kysela. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, E. Bednářová, A. Čejková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, Kar. Rozsypálková - A. Čudová, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: A. Drážková E. Skaláková, M. Blehová, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Jihlava - Braník 3:0, Roudnice nad Labem - Mělník 4:3 pk, Most-Souš/Dobroměřice - Trutnov 6:0, Sparta Praha B - Třebeš 11:0, Zaječice - Dukla Praha B 1:2 pk, České Budějovice - Teplice 3:2.

Příští zápas: FK Čáslav - AC Sparta Praha B (neděle 12. listopadu od 10.00 hodin na umělé trávě).