FK OrlickoČÁSLAV
134_20240402_113116.jpg
754_20230510_112409.jpg

V Ústí nad Orlicí se nám nedařilo

Již před zápasem jsme věděli, že nás nečeká lehký soupeř – podzimní zápas ve Vodrantech skončil remízou 1:1 a domácí v zimě posílili o hráče z ligových Pardubic.

FK Orlicko – FK Čáslav 2:0 (1:0)

V utkání se nám bohužel nepovedlo navázat na předchozí výkony a s hrou domácích jsme si nedokázali poradit – důrazná obrana ve středním pásmu hřiště a rychlé protiútoky nám po celý zápas dělaly velké problémy. Navíc jsme se nevyvarovali ani technických chyb a ztráceli míče, z čehož pramenily nebezpečné situace a gólové příležitosti domácích.

Z individuálních výkonů stojí za zmínku zejména Bohouš Bednář, který se během zápasu několikrát zaskvěl a zejména před poločasem ukázal svoje umění, když během minuty zlikvidoval tři gólovky orlických – samostatný únik, dorážku a z následného rohu i hlavičku k tyči.

Gólové situace:

32. minuta – rychlý protiútok domácích jsme před vápnem zastavili jenom za cenu faulu. Následný trestný kop prošel ve zdi pod hráči, kteří vyskočili, a skončil u tyče.

56. minuta – nezpracování přihrávky na polovině hřiště, podklouznutí a ztráta míče, rychlý míč do běhu za obranu, obejití brankáře a gól do prázdné brány

„V předchozích zápasech panovala spokojenost se zlepšením hry bez míče i s tím, že jsme si v každém zápase dokázali vypracovat brankovou příležitost. Tentokrát tomu tak nebylo – směrem dopředu jsme byli bezzubí, chyběla i větší trpělivost v přípravné fázi a nedokázali jsme se prosadit 1/1. V defenzivě v některých momentech absentoval větší důraz a ani součinnost spoluhráčů nebyla na patřičné úrovni. Výsledek beru na sebe – občerstvení sestavy a změna v rozestavení, abychom mohli lépe využít křídelní prostory, měly přijít dříve.“

Čáslav: Bednář – Šveřepa, Vilímek, Petr, Houdek – Procházka, Dražinovský, Medlen - Šanc Ma. (41. Kříž), Vrdský (76. Flieger), Šanc Mi. (76. Vavřina)