ČÁSLAVFK Dukla JM
čt 6. 4. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 15 C, 17. kolo
125_20240312_115337.jpg
701_20230411_135354.jpg

Výhra po zlepšení ve druhém poločase

Předehru zápasu s Duklou z pražského Jižního Města jsme absolvovali v salónku FK Čáslav, kde došlo na měření tělesných schránek technologií InBody a následnou snídani. Se získanými daty budeme nadále pracovat po hromadné i individuální linii. Návrat dvou hráčů po zranění vykompenzovalo onemocnění jiných dvou, a tak jsme opět využili hráče z U14.

FK Čáslav – FK Dukla JM 4:1 (1:0)

První poločas přinesl naši optickou převahu, ale bohužel také spoustu nepřesností, které kalily celkový dojem z předvedeného výkonu. Snaha se klukům nedala upřít a aktivita byla od prvních minut jednoznačně na naší straně, nicméně gólové koření tomu chybělo. Ondra Petr a dvakrát Tonda Flieger zakončovali hlavou nepřesně, několik nadějně vypadajících útoků skončilo nepřesností ve finální fázi, střelba ze střední vzdálenosti brankáře hostí neohrozila.

Do druhého poločasu jsme tak měli co zlepšovat a začali jsme již o pauze. Po nuceném střídání, aby byl Tonda fit na zápas U14, jsme provedli změny v rozestavení a na pozicích. Mnohem výraznější zlepšení ale předvedli hlavně kluci na hřišti.

Půlhodinový uragán přinesl 4 góly, dvě zakončení do brankové konstrukce (Procházka, Dražinovský) a několik dalších nadějných střeleckých příležitostí. Hosté korigovali utěšenou střelou z 20 metrů, když hráč trefil odražený míč volejem přímo pod víko.

Naše gólové akce šly následovně:

42. Fanda Rajchman od pravé lajny dává míč na střed za obranu, kde je v náběhu Honza Procházka a skákavý balón uklízí šajtlí mimo dosah vyběhnuvšího brankáře;

45. David Dražinovský na pravé straně vápna přejde přes tři protihráče a předkládá Kubovi Vrdskému lahůdku před bránu;

58. po závaru ve vápně a několikerém nedůrazném zakončení se míč dostává u hranice vápna k Ondrovi Petrovi, jehož střelu na bránu ještě před malým vápnem tečuje nohou za tělem škorpión Honza Procházka a vytvoří tak nechytatelný oblouček, který končí v bráně;

61. Mikuláš Houdek na levé straně přešel přes dva hráče, navedl míč k bráně a přihrál skrz malé vápno na zadní tyč Ondrovi Petrovi, který touto nabídkou nepohrdl.

Góly: 42. a 58. Jan Procházka, 45. Jakub Vrdský, 61. Ondřej Petr – 72. Emmer Eshan Zariff

Sestava: Bednář – Vilímek, Kovář, Houdek (65. Vedral) – Rajchman (65. Vavřina), Procházka, Petr, Medlen – Dražinovský (55. Kosolapchenkov), Vrdský, Flieger (41. Miláček)