ne 17. 9. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 3. kolo

Výhra s Trutnovem byla velmi příjemný nakopávák

Hned o něco veseleji vypadá účinkování čáslavských fotbalistek ve druhé dorostenecké lize. Po předešlých dvouciferných debaklech si spravily chuť v neděli 17. září doma s Trutnovem, který zůstal v tabulce s dalšími dvěma týmy dál na nule.

FK Čáslav – MFK Trutnov 5:0 (3:0)

Čáslavandy si celkem brzy vytvořily územní převahu a diktovaly tempo hry. Bylo patrné, že pokud v aktivitě vydrží a promění své šance, mohla by se dostavit premiérová výhra za tři body. Tato myšlenka dostala reálné obrysy již v prvním poločase, kdy se po gólech E. Panýrkové, L. Vokounové a N. Levinské ujal domácí celek tříbrankového vedení. A když po změně stran inkasoval Trutnov ještě dvakrát z kopaček E. Panýrkové a A. Čudové, mohly si čáslavské hráčky dopřát radost z vítězství, navíc s čistým kontem.

„Až mě překvapilo, jak jsme byli v utkání dominantní, to jsem nečekal. Dařilo se nám dobře kombinovat a praktikovat celoplošný fotbal. Holky na sebe mluvily víc než jindy a také naše brankářka se daleko častěji zapojovala do rozehrávky. Aktivní hra byla podpořena góly a hlavně v prvním půli jsem mohl být s předvedeným výkonem spokojen,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho kolektivu očividně pomohl návrat ofenzivně laděné N. Levinské, která předchozí tři zápasy vynechala kvůli zranění kolena. „Bylo to fajn a jsem ráda, že jsem mohla týmu přispět gólem. Myslím, že jsme hrály dobře, byly tam dobré fotbalové akce a doufám, že takhle budeme pokračovat dál,“ řekla Natálie Levinská po své premiéře ve druhé dorostenecké lize.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (bez asistence) - 1:0, L. Vokounová (N. Levinská) - 2:0, N. Levinská (bez asistence) - 3:0, E. Panýrková (bez asistence) - 4:0, A. Čudová (bez asistence) - 5:0. Rozhodčí: J. Svoboda - P. Houška, Š. Pipek. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - Luc. Vokounová, I. Ondráčková, A. Vrabcová, A. Drážková - E. Skaláková, L. Vokounová, E. Panýrková, N. Levinská - V. Pospíšilová, E. Bednářová. Průběžně střídaly: A. Čejková, Kar. Rozsypálková, A. Čudová, N. Veselá, M. Blehová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Dukla Praha B - Braník 2:4, Mělník - Teplice 1:8, Bohemians 1905 - Třebeš 2:0, Roudnice nad Labem - Most-Souš/Dobroměřice 3:1, Jihlava - Sparta Praha B 2:3 pk, Zaječice - České Budějovice 0:15.

Příští zápas: TJ Sokol Třebeš - FK Čáslav (sobota 23. září od 10.00 hodin).