ČÁSLAVFK Náchod
ne 2. 10. 2022 10:00 @ Golčův Jeníkov, ČDŽ U 15 C, 7. kolo
535_20221006_140410.jpg

Výkon dobrý, remíza je málo

Souboj dvou týmů, které až do předcházející středy měly plný počet bodů, se kvůli stavu domácí hrací plochy odehrál na hřišti v Golčově Jeníkově a k vidění byl zajímavý fotbal, k němuž přispěly oba celky.

FK Čáslav – FK Náchod 1:1 (1:1)

První minuty patřily jednoznačně nám a z této aktivity vyplynul penaltový zákrok na Marka Šance a gól Ondry Petra v 10. minutě. Kromě gólu jsme měli ještě jednu větší příležitost – Marek Šanc dostal přihrávku za obranu a zakončení ve vápně z pravé strany šlo těsně vedle levé tyče. Ve druhé části prvního poločasu už se hra vyrovnala. Vlastním nedůrazem při bránění standartní situace jsme soupeři ve 29. minutě darovali gól a chvíli před pauzou jsme měli i štěstí, neboť po útoku z levé strany míč vyskákal za malé vápno, odkud hráč hostí přestřelil prázdnou bránu. My jsme do poločasu měli ještě jednu větší příležitost ke skórování, ale proti střele Marka Šance z levé strany předvedl dobrý zákrok brankář hostů.

Ve druhém poločase se náš herní projev opět zlepšil. Byli jsme aktivnější a měli k vítězství o trochu blíž. Defenziva fungovala téměř bezchybně. Kluci hráli zodpovědně, brzy získávali míče a náchodské do žádné vyložené šance nepustili. V ofenzivě nám na začátku chyběl lepší pohyb hráčů bez míče. Po prostřídání se to zlepšilo, ale několikrát nám nevyšla finální přihrávka či zakončení. Z nadějně se vyvíjejících akcí stojí za zmínku tři. U dvou byl František Rajchman, který si naběhl do volných prostorů. Nejprve doleva, odkud posílal střílený centr do vápna, kde bohužel chyběl aktivnější náběh spoluhráčů. Podruhé dostal balón za obranu, dlouhou kličkou obešel gólmana a zpětnou přihrávkou našel Matěje Vilímka, který razantní střelu poslal půl metru vedle pravé tyče. Třetí měl na svědomí Petr Kovář, který ještě na vlastní polovině získal míč, odvážně ho v rychlosti vyvedl na 30 m, odkud poslal finální přihrávku do levé strany, kterou ale zachytil náchodský obránce.

V zápase s kvalitním soupeřem jsme obstáli a měli k vítězství blíže.

Branka Čáslavi: 10. Ondřej Petr (pok. kop)

Čáslav: Jeřicha – Procházka, Kovář, Vilímek – Houdek (61. Šveřepa), Dražinovský, Petr, Rajchman – Šanc Ma. (51. Medlen), Vrdský (61. Miláček)