9_1630478642.jpg
697_20230411_133736.jpg

Vyrazili na okresní turnaj do Vrdů

Na první okresní turnaj mladších přípravek jsme vyrazili do Vrdů, kde jme změřili své síly s týmy:  Sázava, Uhlířské Janovice a domácí Vrdy.

V prvním utkání jsme se střetli s týmem z Uhlířských Janovic. Utkání bylo víceméně po celou dobu utkání výsledkově vyrovnané, ale herně jsme měli navrch. Obdrželi jsme pár „zbytečných“ branek z rozehrávky od brankáře, ale to k tomu patří a budeme na tom i nadále pracovat. Po zkušenostech z kategorie U10 vím, že se se to kluci časem naučí a nebudou se bát hrát rozehrávkou a nebudou se uchylovat k tomu, aby brankář jen bezmyšlenkovitě vyhodil nebo vykopnul míč z branky co nejdál od vlastní brány.

Ve všech utkáních jsme herně dominovali a nebojím se, že bychom neměli na čem stavit. Během turnaje všichni předvedli dobré individuální výkony, ale přeci jen bych rád vyzdvihnul výkon jediného hráče ročníků 2015, který s námi hrál na turnaji. Matyášovi Výbornému je jeho příjmení předurčeno k výborným výkonům. I přes to, že byl v týmu nejmladším hráče, tak herně převyšoval a svým individuálním výkonem si zaslouží velkou pochvalu. Doufám, že bude pokračovat v poctivé práci na hřišti a bude i nadále fotbalově růst.

Na druhou stranu musím říct, že jsem zklamán herním projevem ostatních týmů na turnaji. Hráči ostatních týmů na turnaji byli také velice šikovní, ale o rozehrávku od brankáře se žádný z týmů nepokoušel. Všechny týmy rozehrávali od brankáře stylem čím dále tím lépe. Jsem přesvědčen, že toto není správný směr. Děti jsou ve věku, kdy se mají učit hrát fotbal a ne kopanou. Nemohu se sžít tímto názorem, že hráči v tomto věku jsou vedeni, aby hráli „na výsledek“ a trenéři udělají všechno proto, aby ukopali výhru. Samozřejmě chceme všichni vyhrávat a nikdo to dětem neupírá, ale je potřeba vyhrát pomocí správných prostředků, aby se děti neustále rozvíjely správným směrem.

Čáslav: Chmelař, Pros, Roubíček, Uher, Vávra, Vinduška, Výborný, Žemba.