Záboří nad LabemČÁSLAV
134_20240402_113116.jpg
491_20220910_000038.jpg

Výrazné převaze v Záboří nad Labem chyběla kreativita

Mistrovský duel v Záboří nad Labem se ve středu 7. září vyznačoval jednoznačnou herní převahou fotbalistek Čáslavi. Ty snad osmdesát procent času pobývaly na polovině soupeře a byly jasně dominantní v držení míče, přesto zvítězily pouze 4:1.

FK Záboří nad Labem – FK Čáslav dívky 1:4 (0:2)

Čáslavandy si ve vloženém kole okresního přeboru starších žáků nedokázaly poradit se 'zaparkovaným autobusem' před domácí bránou. „Při překonávání zábořského obranného valu nám chyběla větší kreativita. Vyprodukovali jsme málo průnikových přihrávek i náběhových situací. A když už se to občas přece jen povedlo, hned z toho byla gólová radost. Na tom ještě musíme zapracovat a pak se budeme moct plácat po zádech,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek.

„Při vší úctě k snaživému protivníkovi, při takové herní i fyzické převaze jsme mu měli naložit deset branek. A už vůbec raději nemluvím o tom, že jsme z ojedinělého protiútoku sami inkasovali. Pokud se chceme dobře připravit na příští dorosteneckou sezonu, musíme být v těchto zápasech k sobě nároční a zlepšovat se,“ naznačil Luboš Hájek.

Zbylá část dívčího kolektivu - R. Cunningham, J. Kapková, E. Skaláková a V. Vránová - se ve stejný den podílela na výhře Čáslavi B doma nad sdruženým týmem Církvice a Nových Dvorů v okresním přeboru mladších žáků. Při vítězství 9:1 se jednou do střelecké listiny zapsala i J. Kapková.

Branky a asistence Čáslavi: A. Vrabcová (E. Klérová) - 0:1, E. Bednářová (E. Panýrková) - 0:2, E. Bednářová (N. Levinská) - 0:3, L. Hájková (N. Levinská) - 1:4. Rozhodčí: M. Klobása. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - L. Hájková, A. Vrabcová, E. Panýrková, E. Klérová - N. Levinská. Průběžně střídaly: E. Bednářová, Kar. Rozsypálková, N. Lavická, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Tupadly - Nové Dvory/Církvice 3:1, Suchdol - Kutná Hora B 3:11, Uhlířské Janovice - Malešov/Křesetice A 5:1, Bratčice - Křesetice/Malešov B 5:0, Malín/Hlízov - Zbraslavice 9:0, Chotusice - Sázava 0:7.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!