125_20240312_115337.jpg
140_20240403_122320.jpg
669_20230321_101056.jpg

Z tisku: Adam Ronovský pochvalu za rozhodující gól nečekal. Tu zaslouží defenziva, řekl

ak vystřelit týmu tři důležité body? Zeptejte se čáslavského Adama Ronovského. Jeho branka rozhodla divizní utkání třetího jarního kola. Svým gólem pomohl zdolat velice silné Velké Hamry nejtěsnějším rozdílem. Jeho trefa může mít v konečném účtování cenu zlata. Ale cesta Čáslavi za divizní záchranou bude ještě hodně dlouhá a trnitá.

Adam Ronovský se nevešel do základní sestavy. To ho nakonec asi nemuselo mrzet. V poločase provedl čáslavský trenér Jakub Svoboda hned tři změny a vyplatilo se. Náhradníci hru živili, navíc se dva z nich podíleli na jediné brance zápasu. Vilím našel Ronovského a tři body zůstaly doma.

„Dával jsem to do prázdné. Byla to celkem pohledná akce. Vilím využil své rychlosti, pak odcentroval a já jsem to zavíral ze druhé vlny,“ popsal svůj šťastný moment v utkání Adam Ronovský. „Jinak to bylo hodně ubojované utkání, ale tři body se počítají,“ podotkl čáslavský fotbalista.

Velké pochvaly od spoluhráčů a trenérů se ale nedočkal. A ani ji nečekal. „Pochvalu zaslouží hlavně celá defenziva. Bylo to pro nás složité utkání, po většinu času jsme čelili tlaku soupeře. V obraně to kluci uskákali a gólman Vyhnánek nás několika zákroky podržel. Je to ubojované, o to je to ale cennější,“ přidal svůj postřeh šestadvacetiletý borec.

Ten si o víkendu evidentně nazul střelecké kopačky. O den dříve pomohl k výhře čáslavské rezervy v I.A třídě v okresním derby na půdě Hlízova. Dal dva góly, jeho družina slavila výhru 3:1. „Zjistil jsem, že nejdu v áčku do základu, tak jsem šel na vlastní žádost za béčko. Měl jsem hrát poločas, nakonec jsem vydržel na hřišti déle. Jsem rád, že jsem pomohl k zisku bodů,“ měl dobrý pocit ze svých dvou zásahů.

Také trenér Jakub Svoboda měl z branky v divizním utkání velkou radost. „Adam tak vlastně vstřelil hattrick,“ smál se kouč Čáslavi. „Vyšla spolupráce střídajících hráčů a Ronovský to dával do prázdné brány. Střídající hráči hru hodně oživili, přinesli do utkání elán,“ těšilo trenéra po zápase s Velkými Hamry.

Výhra nad silným protivníkem by pro tým mohla být velkou vzpruhou. „Pevně v to věříme. Získali jsme tři body proti hodně silnému soupeři. Teď to chceme potvrdit v Náchodě, který je v tabulce okolo nás. Snad se nám to povede a bude to odrazový můstek do dalších zápasů,“ přeje si Ronovský.

Vladimír Malinovský, Zdroj: https://kutnohorsky.denik.cz/f...