Jasným vládcem zápasu byla v dalším kole 4. ligy (divize) Čáslav, jenž hostila na svém stadionu Dobrovici. Lídr tabulky v utkání jasně dominoval, hosty držel nad vodou vynikajícími zákroky gólman. Domácí skórovali už ve druhé minutě, trefil se Nikodem. Pojistku přidal před pauzou Tomáš Kučera a výhru pečetil v závěru střídající Kopecký. A protože druhé Kosmonosy doma jen remizovaly, mají čáslavští fotbalisté v čele tabulky už šestibodový náskok. Doma byli v šesti duelech stoprocentní.
Do čáslavské kabiny přišel v průběhu podzimní části sezony, nastupuje v zadních řadách, ale už také vsítil dvě branky. Tu druhou v posledním utkání na půdě posledního Náchoda, kde jeho tým zvítězil v utkání 4. ligy (divize) jasně 3:0. Bývalý prvoligový fotbalista a syn trenéra Romana Kučery Tomáš se stal Osobností Deníku. Jak se mu trénuje pod vedením otce a co považuje za svůj největší sportovní úspěch?
Fotbalisté Čáslavi v dalším kole Divize C na domácím hřišti přivítali ex-třetiligový Chlumec nad Cidlinou. Diváci byli svědky atraktivního utkání hraného ve svižném tempu. O osudu zápasu rozhodla akce domácích krátce po změně stran, kdy jedinou a zároveň vítěznou branku vstřelil Jindřich Kučera.
Neděle 19. října 2025 bude na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi patřit dalšímu utkání 4. české fotbalové ligy – skupiny C. Od 15:30 hodin se v rámci 11. kola střetne domácí FK Čáslav, aktuální lídr soutěže, s FK Chlumec nad Cidlinou, který se nachází na osmém místě tabulky.
Z TISKU: Lukáš Marek: Přestup beru jako krok v před a jako novou výzvu
Zimní přestávka neslouží jen k tomu, aby si fotbalisté odpočinuli a následně zase nabrali kondici v náročné a dlouhé přípravě. Je to také prostor pro škatulata, která potkají hodně fotbalistů. Jedním z těch, kteří změnili dres, je Lukáš Marek. Sedmadvacetiletý borec pochází z Veletova na Kolínsku. Po šesti sezonách strávených v Kutné Hoře, která hraje momentálně krajský přebor, přestoupil ke konkurenci. Nedávno se stal hráčem divizní Čáslavi, s níž bude usilovat o záchranu v soutěži. „Z Kutné Hory jsem si odnesl šíleně moc vzpomínek a zážitků,“ říká v rozhovoru pro Kutnohorský deník Lukáš Marek.
V právě probíhající zimní přestávce jste přestoupil z Kutné Hory do Čáslavi. Co stálo za vaší změnou dresu?
Řekl bych, že jsem si toužil zahrát vyšší soutěž a chtěl jsem vyzkoušet něco nového. Jedná se pro mě o nový impulz a výzvu se prosadit po šesti letech někde jinde než v Kutné Hoře.
Berete to jako další krok vpřed ve vaší kariéře?
Vzhledem k tomu, že Čáslav působí ve vyšší soutěži, kterou jsem si vyzkoušel v předešlých letech v Kutné Hoře, beru přestup jako krok vpřed. Především ale nové angažmá beru jako novou výzvu, která mě dokáže fotbalově posunout.
Oba týmy jsou vlastně konkurencí. Nesetkal jste se s nějakým negativním ohlasem?
Samozřejmě proběhlo nějaké popichování již při námluvách a následně při loučení v kabině v Hoře. Věřím ale, že všichni pochopili důvod mého odchodu a touhu se zlepšovat. V Čáslavi jsem se s žádnými negativními ohlasy nesetkal, možná občas nějaká uštěpačná poznámka z legrace na tréninku, ale to vůbec neberu špatně.
V Kutné Hoře jste strávil několik sezon. Jak budete na tuto část kariéry vzpomínat?
Velmi pozitivně! Do Hory si mě přivedl Radek Kulhánek a po celých šest let jsme tvořili skvělou partu. Poznal jsem spoustu fantastických lidí, se kterými jsme zůstali i následně po mém odchodu v kontaktu. Zažili jsme postup do divize, finále poháru, odnesl jsem si šíleně moc vzpomínek a zážitků.
V Čáslavi vás čeká tuhý boj o záchranu. Nezvažoval jste kvůli tomu, zda vůbec kvůli tomu nabídce neodolat?
První kontakt a tréninky proběhly už v letní přípravě, ale bohužel se kluby nedokázaly domluvit a přestup se odložil na zimní přestávku. Podzimní část sezony jsme si já i klub samozřejmě představovali jinak, ale v prosinci jsme s čáslavským vedením i ohledně postavení v tabulce komunikovali, a i přes nepříznivou situaci jsem byl odhodlaný to zkusit. Ve finále jsem opravdu šťastný, že tu můžu být. Zázemí i tréninky jsou na vysoké úrovni a všichni v přípravě vyšlapujeme a jdeme za jediným cílem. O záchranu jsem bojoval i v Kuté Hoře, tak snad tentokrát budeme úspěšnější a já klubu dokážu splatit důvěru svými výkony.
Na hodnocení je ještě brzy. Ale jak jste herně zapadl do týmu?
Nastupuji na pozici beka, na což jsem byl zvyklý i v Hoře. Herní styl je mírně odlišný, museli jsme si vyjasnit určité herní prvky a stále si zažívám taktické návyky, které po nás vyžaduje trenér. Čeká nás ještě měsíc přípravy před začátkem jarní části soutěže, ve kterém si všechno, doufám, ještě více sedne.
Máte za sebou také soustředění. Jak náročné bylo? Pomohlo vám třeba k tomu, abyste zapadl do kolektivu?
Soustředění v Třeboni probíhalo formou dvoufázových tréninků, kdy jsme trávili každý den hodinu a půl dopoledne a odpoledne na tamní umělé trávě a po každém tréninku nás čekalo ještě dvacetiminutové posilování. Po večeřích jsme chodili regenerovat do lázní. V sobotu jsme odehráli zápas proti tamnímu klubu z krajského přeboru. Takže celkem náročné bylo, jelikož nejsme zvyklí trénovat v takové intenzitě. Následně jsme ale dostali dva dny volna a odpočinku. Parta je v Čáslavi skvělá, kluci mě přijali. Probíhaly různé tmelící akce jako karty, Playstation, sledování fotbalu v televizi nebo posezení po večeři. Takže se dá říct, že mi soustředění pomohlo i v tomto směru a určitě jsme se vzájemně lépe poznali a já více zapadl do kolektivu.
Lukáš MAREK
Bydliště: Praha Narozen: 3. dubna 1995 Zaměstnání: Deloitte Advisory Znamení: beran Záliby: lyžování, cestování a poznávání cizích kultur Oblíbené jídlo: kuřecí stehno s rýží/kaší Oblíbené pití: záleží na příležitosti Oblíbený film: Django Unchained Oblíbená hudba: záleží na příležitosti