SK Dynamo České BudějoviceČÁSLAV
so 7. 10. 2023 14:00 @ SCM-Složiště, tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 6. kolo
973_20231014_223624.jpg

Z velmi složitého úkolu na Složišti se hráčky nesložily

Nejdelší cesta v podzimní části sezony na zápas a ještě k tomu na hřiště po šesti kolech stoprocentního týmu druhé ligy dorostenek. Pro čáslavské fotbalistky v sobotu 7. října nic záviděníhodného, nicméně musely se náročnému úkolu postavit.

SK Dynamo České Budějovice – FK Čáslav 6:0 (3:0)

„Nemělo smysl si nic nalhávat, České Budějovice byly jednoznačným favoritem, a tak jsme do sportovního centra mládeže Složiště přijeli vyloženě s defenzivní taktikou a cílem inkasovat co nejméně gólů. Už jsme se poučili v utkáních s Braníkem a Teplicemi, kdy jsme hráli velmi naivně a dostali patnáct, respektive dvanáct gólů,“ řekl na úvod čáslavský trenér Luboš Hájek.

Zápas se hrál podle očekávaného scénáře, tedy na jednu bránu. Pouze třígólový náskok soupeře byl proto po prvním poločase pro čáslavský tým celkem dobrou vizitkou. „Bránili jsme ale špatně, především jsem měl výhrady ke hře středových hráček. Být fotbalistky Českých Budějovic o něco šikovnější, vypadlo by to s námi daleko hůř,“ poznamenal Luboš Hájek.

Druhá polovina utkání se sice od té první moc nelišila, ovšem Čáslavandy si přece jen víc dovolily v ofenzivní fázi, a to hlavně díky E. Panýrkové, která si při přechodu do útoku pomohla několika efektními kličkami. V 71. minutě se pak zrodila největší a jediná šance hostujícího celku, když po střele E. Panýrkové do břevna V. Pospíšilová v nadějné pozici vysoko přestřelila českobudějovickou bránu.

Konečná prohra 0:6 vyzněla pro Čáslav vzhledem k postavení týmů v tabulce a k možnostem hráčských kádrů ještě lichotivě. „Pokud budu upřímný, tak bych byl naštvaný, kdybych se trmácel přes sto padesát kilometrů do Českých Budějovic a tam dostal ranec gólů na dlouhý návrat domů. Takhle byla ta sobota zabitá fotbalem a cestováním o něco snesitelnější,“ zmínil kouč Luboš Hájek.

„Musely jsme hodně bránit, ale na to, že České Budějovice jsou první tabulce, tak si myslím, že skóre zápasu dopadlo dobře,“ konstatovala čáslavská fotbalistka Petra Havránková.

Rozhodčí: M. D. Velfl - R. Kroupa, T. Novák. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, A. Čudová, Kar. Rozsypálková - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: N. Veselá, P. Havránková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Třebeš - Dukla Praha B 0:2, Trutnov - Braník 1:8, Most-Souš/Dobroměřice - Mělník 8:0, Jihlava - Bohemians 1905 4:2, Sparta Praha B - Teplice 8:0, Zaječice - Roudnice nad Labem 0:4.

Příští zápas: FK Čáslav - FKM Vysočina Jihlava (neděle 15. října od 10.00 hodin).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!