BratčiceČÁSLAV
1:3
ne 25. 9. 2022 14:00 @ Bratčice, STARŠÍ ŽÁCI, 8. kolo

Zajímavý fotbal v Bratčicích 'okořenily' dva vlastní góly

Dobrou fotbalovou úroveň mělo v neděli 25. září utkání okresního přeboru starších žáků mezi Bratčicemi a čáslavskými dívkami. Ty po bezgólovém prvním poločase přece jenom dokázaly zužitkovat územní převahu a získaly další tři body.

AFK Bratčice – FK Čáslav dívky 1:3 (0:0)

Právě v Bratčicích Čáslavandy na prvního máje začaly černou šňůru jedenácti mistrovských a přátelských zápasů bez vítězství, která v úvodu nové soutěžní sezony naštěstí už skončila, a tak měly co napravovat. Tentokrát se jim dařilo lépe a hlavně na nich bylo od začátku vidět, že chtějí soupeři porážku oplatit.

„Nabádal jsem hráčky, aby udržely vysoké tempo hry a snažily se tím protivníka postupně unavit. Potřeba byla také trpělivost a hlavně proměnit nějaké šance. Holky to všechno zvládly a zaslouženě se pak radovaly z vítězství,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jen z domova si výhru vychutnala K. Volencová, která v létě přestoupila do Čáslavi z Bratčic. Po dohodě klubů totiž nesměla do zápasu zasáhnout a stejně by kvůli angíně nakonec ani nemohla.

Kuriozitou utkání se staly dva vlastní góly - po jednom na každé straně - v rozmezí 51. a 63. minuty. Nejdřív si míč po střílené přihrávce čáslavské L. Hájkové před bránu srazila do sítě N. Kotrbová a potom na centr A. Čudové špatně při bránění zareagovala E. Skaláková, čímž nešťastně připravila spoluhráčku K. Rozsypálkovou o čisté konto.

To její sestra Kar. Rozsypálková se kromě tříbodového zisku v Bratčicích radovala ještě z první gólové trefy v mistrovském zápase.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (I. Ondráčková) - 0:1, Kar. Rozsypálková (N. Levinská) - 0:2, vlastní (L. Hájková) - 0:3. Rozhodčí: F. Křivka. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Hájková, I. Ondráčková, E. Panýrková, N. Levinská - E. Bednářová. Průběžně střídaly: J. Kapková, E. Klérová, E. Skaláková, K. Bělohlávková, N. Veselá, Kar. Rozsypálková, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Sázava - Nové Dvory/Církvice 11:1, Záboří nad Labem - Tupadly 0:9, Chotusice - Uhlířské Janovice 2:2, Suchdol - Malín/Hlízov 3:1, Kutná Hora B - Malešov/Křesetice A 3:0, Křesetice/Malešov B - Zbraslavice 1:2.