Nové DvoryČÁSLAV
5:4
ne 15. 5. 2022 14:30 @ N.Dvory, STARŠÍ ŽÁCI, 19. kolo

Zápas v Nových Dvorech hodně zabolel nejen na duši

Nepříjemnou fotbalovou facku schytal čáslavský dívčí tým v neděli 15. května v Nových Dvorech. A bolelo to jak fyzicky, tak na duši. Hned na začátku utkání totiž holky přišly o zraněnou M. Kombercovou a těsně před závěrečným hvizdem také o bodový zisk.

SK 1933 ČUS Nové Dvory – FK Čáslav dívky 5:4 (1:3)

Už ve 2. minutě po souboji o míč na polovině hřiště skončil zápas pro M. Kombercovou, která po tvrdém střetu s protihráčem O. Mlčochem dopadla na rameno tak nešťastně, že si zlomila klíční kost a ve zbytku sezony si už nezahraje.

Čáslavandy na tenhle moment odpověděly tím nejlepším způsobem, když za necelou čtvrthodinu zatížily konto soupeře třikrát. Dostatečný náskok to ale nebyl. Nové Dvory nesložily zbraně, do poločasové přestávky stihly vstřelit O. Mlčochem branku a s nadějemi vstoupily do druhé půle. V ní začal řádit kapitán Š. Langr a čtyřmi góly se postaral o obrat skóre. O tříbodovém zisku do tabulky okresního přeboru starších žáků rozhodl z penalty po faulu Kar. Rozsypálkové minutu před koncem zápasu.

„Ve druhém poločase se mi na zápas dívalo špatně. Zatímco holky uvadaly, působily chaoticky, nedodržovaly taktické pokyny a chybovaly i nejzkušenější hráčky, tak soupeř svým nadšením pro hru získal výhodu, kterou výsledkově zužitkoval. Tyhle zápasy bychom měli zvládat vítězně, zvlášť když vedeme 3:0 a 4:2, a o to víc mě naštvalo, jak to celé dopadlo,“ byl rozmrzelý čáslavský trenér Luboš Hájek.

„Rád bych, aby hráčky už samy vnímaly základní věci typu, v čí prospěch ukazuje rozhodčí autové vhazování nebo jak a koho bránit při rohovém kopu. Prostě víc se do toho fotbalu, byť dívčího, takzvaně zažraly,“ poznamenal kouč.

Všechno přece jen v Nových Dvorech nevypadalo z pohledu čáslavské výpravy tak černě. Kromě dobře odehraného prvního poločasu to byly nadstandardní výkony dvou skoro nejmladších hráček: jedenáctileté L. Hájkové, které se navíc podařilo premiérově skórovat v kategorii starších žáků, a dvanáctileté neúnavné dříčky A. Vrabcové. „Byla se na ně radost dívat a nebylo to poprvé,“ vysekl oběma poklonu Luboš Hájek a ještě nezapomněl popřát M. Kombercové brzké uzdravení.

Čáslavandy i přes třetí porážku v řadě sice udržely v tabulce čtvrtou příčku, ovšem protože příští víkend mají volno a pak pojedou na hřiště favorizované Zruče nad Sázavou, dá se předpokládat, že o nadějné postavení v dohledné době přijdou.

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (bez asistence) - 0:1, N. Levinská (bez asistence) - 0:2, E. Panýrková (L. Hájková) - 0:3, L. Hájková (E. Panýrková) - 2:4. Rozhodčí: Z. Hejduk. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Drážková - L. Hájková, A. Vrabcová, E. Panýrková, K. Bělohlávková - N. Levinská. Průběžně střídaly: E. Skaláková, N. Veselá, Kar. Rozsypálková, S. Svobodová, J. Brychtová, N. Lavická, E. Vilímová, R. Cunningham. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín - Zbraslavice 4:0, Suchdol/Uhlířské Janovice - Bratčice 14:0, Záboří nad Labem - Sázava 2:8, Zruč nad Sázavou - Tupadly 9:0.