ZbraslaviceČÁSLAV
3:6
ne 6. 11. 2022 11:00 @ Zbraslavice, STARŠÍ ŽÁCI, 1. kolo

Zbraslavice vzdorovaly, rozhodl trhák v první půli

Posíleni dvě výhrami za sebou - v Tupadlech a se Zábořím nad Labem - nastoupili starší žáci Zbraslavic v neděli 6. listopadu do duelu s čáslavskými fotbalistkami. Ty chtěly potvrdit výsledkově úspěšný podzim a získat tři body.

SK Zbraslavice – FK Čáslav dívky 3:6 (2:5)

Hned druhá minuta podzimní derniéry hrála Čáslavandám do not, protože míč se po přízemním centru Kar. Rozsypálkové z pravé strany dostal k neobsazené N. Levinské a ta už věděla, jak s ním tím nejlepším způsobem naložit. Stačily ale dva balony za obranu a zbraslavický rychlík P. Jedlička dílčí skóre brzy otočil.

„Jako už poněkolikáté v sezoně jsem v té době cítil, že holky nejsou v pohodě a potřebují vyhecovat, aby se víc dostaly do zápasu a zlepšily pohyb,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek. Povedlo se mu to dokonale, neboť jeho svěřenkyně do konce prvního poločasu vstřelily díky E. Klérové, N. Levinské, A. Vrabcové a E. Bednářové další čtyři góly, aniž by samy nějaký inkasovaly.

Jednalo se o hodně důležitý trhák, po němž dívky ze Žižkova města mohly odehrát druhý poločas ve větším klidu. Bohorovnost však nebyla na místě, soupeř se totiž nevzdal a na hrací ploše stále působil dost nepříjemně. Potvrdil to třetí brankou P. Jedlička a hosté následně se štěstím přečkali další útočnou akci Zbraslavic. Až když N. Levinská tři minuty před koncem utkání také zkompletovala hattrick, mohli si všichni členové čáslavské výpravy oddechnout a oslavit osmé podzimní vítězství v okresním přeboru starších žáků.

„Zase nám to poněkud drhlo a předvedená hra nebyla ideální. Vyhráli jsme zejména díky velmi dobře odehrané druhé části prvního poločasu, kdy jsme soupeře dostali pod tlak a proměnili šance. Tam to bylo z naší strany v nejlepším pořádku,“ shrnul Luboš Hájek, jehož celek bude stejně jako před rokem přezimovat na čtvrtém místě tabulky, tentokrát se ziskem 25 bodů.

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (Kar. Rozsypálková) - 0:1, E. Klérová (N. Levinská) - 2:2, N. Levinská (E. Klérová) - 2:3, A. Vrabcová (L. Hájková) - 2:4, E. Bednářová (L. Hájková) - 2:5, N. Levinská (bez asistence) - 3:6. Rozhodčí: D. Mucha. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, A. Vrabcová, A. Drážková - Kar. Rozsypálková, I. Ondráčková, E. Bednářová, N. Levinská - L. Hájková. Průběžně střídaly: E. Klérová, L. Vokounová, E. Panýrková, J. Kapková, K. Bělohlávková, N. Veselá, K. Volencová, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Nové Dvory/Církvice - Uhlířské Janovice 2:9, Sázava - Tupadly 8:0, Bratčice - Záboří nad Labem 3:1, Kutná Hora B - Chotusice 4:2, Křesetice/Malešov B - Suchdol 0:3, Malešov/Křesetice A - Malín/Hlízov nehráno.