ČÁSLAVTJ Sokol Třebeš
2:1
ne 26. 11. 2023 10:00 @ Čáslav, Vodranty - UMT, ČDŽ U 15 C, 14. kolo

Ze zasněžené umělé trávy jsme vydolovali všechny tři body!

Naše zápasy s TJ Sokol Třebeš jsou vždy velmi vyrovnané. Ani bodový rozdíl ani postavení týmů v tabulce neznamená jasný výsledek pro lépe postavené mužstvo. Dohrávka 14. kola ČDŽ se přesunula na víkend 14 dnů po skončení mistrovských soutěží. Padající sníh zásahl do předzápasových příprav, ale i do zápasu samotného.

FK Čáslav - TJ Sokol Třebeš 2:1 (1:1)

Hodnocení trenérů:

"Při absenci obránců, Vavřina (antibiotika), Suchomel (dovolená), Svoboda (dlouhodobě záda) se nám ustálila dobře hrající stoperská dvojice Ozank - Machotka. V dohrávce jsme vyzkoušeli novou dvojici krajních obránců. Vojta Pauš podal na pravé straně velice dobrý výkon. Univerzál Lukáš Novotný Kamčák předvedl svou spolehlivost na dalším, pro něho novém postu levého obránce a znovu nezklamal. Všem nám ukázal, jak se pravák dokáže naučit kopat levou nohou, když se chce učit.
Od první minuty si hráči základních sestav nedali nic zadarmo. V soubojích měli navrch vysocí hráči Třebeše. Na naší straně to odnesl nos Šáni Schwarzkopfa. Potom přišla desetiminutovka našeho stopera Tobiase Ozanka. Nejprve předvedl správný výběr místa, když míč po opakovaném rohu se dostal k zadní tyči a Ozy ho hlavou poslal do brány soupeře. 1:0. Škoda, že po deseti minutách předvedl v našem pokutovém území důrazný obranný zákrok, který hlavní rozhodčí vyhodnotil jako nedovolený a následovala penalta pro hosty. Tu hráč Třebeše proměnil.1:1.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zlepšíme reakční rychlost a důraz v soubojích. Bylo znát, že naši kluci měli větší motivaci a touhu po vítězství. Šíma Kříž poslal míč hlavou nad bránu. Střela Lukáše Chloupého těsně minula brankovou konstrukci. Dyma z velmi dobré pozice přestřelil. Rozhodnutí přišlo devět minut před koncem. Útočná akce brankově zakončená Tondou Fliegerem udělala všem na umělé trávě velkou radost. 2:1."

Co předcházelo zápasu:

Zřejmě nejlépe sledoval předpověď metereologů hlavní trenér U15 Miroslav Paták. S předstihem vyrobil improvizované stříšky nad lavičkami náhradníků, aby aspoň trochu eliminoval změnu počasí.

Husté sněžení během nedělního dopoledne změnilo povrch UMT. Traktůrek hodinu před zápasem shrnul prvotní sněhovou nadílku, ale před úvodním hvizdem hlavního rozhodčího bylo už zase všude bílo. Musela nastoupit ruční technika. Hrabla v rukách dvojice z Golčova Jeníkova, Pavla Šveřepy a Karla Houdka mistrně odstranila sníh v místech, kde jsou lajny a brankoviště. Během zápasu obětavě dočišťoval některá znovu zasněžená místa hlavní pořadatel Milan Pánek.

Další plusový bod dostal trenér mladšího dorostu Pavel Šveřepa za nápad a realizaci přesunu svítivě zelených míčů od trenéra gólmanů Jana Kubáta až na zasněženou umělku. Palec nahoru všem!

Branky Čáslavi: 4. Ozank, 71. Flieger

Čáslav: Bednář - Novotný, Machotka, Ozank, Pauš, Vedral (59. Chloupý), Schwarzkopf (79. Kout), Rajchman, Zavadil (67. Kosolapchenkov), Kříž, Flieger (80, Houdek)