125_20240312_115337.jpg
140_20240403_122320.jpg
250_20220325_094534.jpg

Zvířecí styl dívkám seděl, rychlost už jim dělala potíže

Na dvě skupiny se v neděli 20. března rozdělil početný kádr čáslavských fotbalistek. Mladší hráčky se na umělé trávě zúčastnily klubového turnaje starších přípravek a potom hřiště posloužilo přátelskému utkání děvčat s domácím žákovským ligovým týmem kategorie U12.

V prvním 'zvířecím' fotbalovém klání se dívky samy pojmenovaly Žížalky a ve třech utkáních krátce po sobě úspěšně čelily Býkům, Tygrům a Lvům. Hned v úvodním 25minutovém zápase se málem nechaly zašlapat do země, když prohrávaly už 0:4, ale včas se vzpamatovaly a vyhrály 5:4. V dalších dvou duelech už žádné drama nepřipustily, zvítězily s větším klidem a zajistily si turnajové prvenství. Střídavě v bráně i góly k tomu přispěla i chlapecká výpomoc v podobě J. Šouby.

Výsledky Žížalek: - Býci 5:4 (J. Brychtová 3, vlastní, L. Hájková z penalty), - Tygři 4:2 (E. Skaláková, J. Brychtová, E. Kolářová, L. Hájková), - Lvi 7:4 (J. Šouba 4, J. Brychtová 2, E. Kolářová).

Pořadí turnaje: 1. Žížalky - 9 bodů (skóre 16:10), 2. Tygři - 6 bodů (skóre 17:12), 3. Býci - 3 body (skóre 14:13), 4. Lvi - 0 bodů (skóre 7:19).

Žížalky: J. Kapková, V. Vránová, E. Kolářová, L. Hájková, E. Skaláková, J. Brychtová, N. Pencová, J. Šouba. Trenér: L. Hájek.

FOTOGALERII Z TURNAJE NALEZNETE ZDE!

FK Čáslav dívky – FK Čáslav U12 0:4 (0:1)

Starší a zkušenější Čáslavandy vyzvaly po přípravkovém turnaji k souboji kluky z kategorie U12, kteří po podzimní části sezony získali zkušenosti v žákovské lize a obsadili v ní šestou příčku. „Byla to pro nás těžká zkouška, která odhalila plno nedostatků. Zaostávali jsme především v rychlosti a ve fotbalovém myšlení,“ naznačil po osmdesáti minutách hry čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho svěřenkyně také nezvládly gólové zakončení. Například N. Levinská se dostala do tří samostatných úniků, ovšem pod tlakem bránícího protihráče nedokázala ani jednou zachovat klid v koncovce. Největší šanci pak měla E. Panýrková, která pokutový kop neproměnila a při dorážce nešetrně zasáhla brankáře A. Blehu špičkou kopačky do obličeje.

„Pochválit tentokrát můžu jen Ivetu Ondráčkovou, která jako jedna z mála minimálně chybuje, má fotbalové myšlení a umí se na hřišti samostatně rozhodovat. Pokud holky chtějí minimálně zopakovat podzimní výsledky v mistrovské soutěži, musí zase všechny začít poctivě pracovat na tréninku a výrazně se zlepšit,“ řekl Luboš Hájek.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - A. Vrabcová, I. Ondráčková, A. Drážková - K. Bělohlávková, E. Panýrková, L. Hájková - M. Kombercová, N. Levinská. Průběžně střídaly: E. Skaláková, N. Veselá, E. Vilímová, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!