FK NáchodČÁSLAV
0:3
so 29. 4. 2023 10:00 @ Náchod - Běloves, UMT, ČDŽ U 15 C, 20. kolo

Z výletu do Náchoda jsme si přivezli vítězství

Střet dvou týmů ze špičky tabulky naší divizní skupiny přinesl utkání, které mělo nadstandardní úroveň, a to i díky kvalitě travnaté plochy náchodského stadionu. Po úvodní výrazné převaze domácích hráčů jsme se postupně dostali do hry a kluci předvedli jeden z nejpovedenějších sezónních výkonů.

FK Náchod – FK Čáslav 0:3 (0:1)

Úvodní hvizd zápasu odstartoval vysokou pohybovou aktivitu domácích hráčů a hrálo se jenom na jedné polovině hřiště. Tuto pasáž jsme přečkali díky kvalitní defenzivě, několika zákrokům Bohouše Bednáře při centrovaných míčích, a také hlasité podpoře hráčů týmu U14. Díky, kluci. Po čtvrthodině už se hra pomalu začala vyrovnávat, zpřesnili jsme rozehrávku a ve 21. minutě jsme měli velkou příležitost ke skórování – Kuba Vrdský se po rychlém protiútoku dostal až k zakončení, ale umístěná přízemní střela skončila na tyči. Ukázka kvalitní defenzivy přišla po půlhodině hry – na levé straně v rohu hřiště jsme útok domácích zastavili ziskem míče a ihned rozjeli protiakci, kterou domácí za polovinou hřiště přerušili zahráním míče do autu. Míla Šanc v tu chvíli rychlým vhozením skvěle využil náběhu Honzy Procházky za obranu, ten se z levé strany dostal až k zakončení a brankář jeho střelu vyrazil. Honza se znovu dostal k míči a poslal ho před bránu, kde se odrazil k Fandovi Rajchmanovi, který při dorážce nezaváhal – 0:1. Druhý gól měl chvíli před poločasem na hlavě Kuba Vrdský, ale centr Fandy Rajchmana z přímého kopu na zadní tyči pořádně netrefil.

Začátek druhého poločasu přinesl pojišťovací gól – ihned po zahájení jsme na středu hřiště zachytili rozehrávku domácích, David Dražinovský přihrávkou po zemi za obranu vyslal na zteč Kubu Vrdského, ten dlouhou kličkou obešel vyběhnuvšího brankáře a nekompromisně zakončil do prázdné brány – 0:2. Dvougólové vedení přineslo potřebné zklidnění naší hry, dozadu jsme hráli zodpovědně, dopředu aktivně a odvážně. V 53. minutě bylo ještě veseleji - Ondra Petr rozehrál přímý volný kop na zadní tyč, Matěj Vilímek hlavičkoval zpět před bránu, brankář míč neudržel a David Dražinovský z metru levačkou málem protrhl síť – 0:3. Zbylý čas jsme již měli utkání pod kontrolou a po závěrečném hvizdu výhru ve středovém kruhu hlasitě oslavili.

Branky: 32. František Rajchman, 41. Jakub Vrdský, 53. David Dražinovský.

Čáslav: Bednář – Šveřepa, Vilímek, Petr, Houdek – Procházka, Dražinovský, Medlen (67. Vavřina) – Rajchman (41. Kříž (71. Flieger)), Vrdský, Šanc Mi. (67. Šanc Ma.)