Související zápasy

Anglický týden – po zdárném vstupu přišly dva nezdary

Zápas s lídrem naší divizní skupiny měl očekávaný průběh - od prvních minut to bylo o běhání bez míče.

FTA Praha - FK Čáslav 6:0 (2:0)

V prvním poločase (27. a 34.) se nám do obrany domácí dvakrát prokousali středem a sami před brankářem nezaváhali. Na začátku druhého poločasu jsme měli vydařenější pasáž, ale potom se domácím povedly tři střely ze střední vzdálenosti a jeden útok po levé straně.

Kluci celý zápas odmakali, ale kvalita hráčů domácího týmu byla nad naše síly. Občasné ofenzivní náznaky k žádnému výraznějšímu ohrožení domácí branky nevedly.

Čáslav: Bednář – Šveřepa (70. Kříž), Vilímek, Vavřina (52. Kosolapchenkov), Houdek – Procházka, Petr, Medlen – Dražinovský (70. Flieger), Vrdský, Rajchman.

FK Čáslav – FK Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:1)

Tým Slavoje Vyšehrad přijel s fyzicky vyspělým týmem, který po celý zápas aplikoval důrazný fotbal. Kluci měli v nohách náročný středeční zápas, scházela jim dynamičnost a ke konci zápasu i síly. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal bez výraznějších brankových příležitostí. Hostům se gólově ujal jeden rychlý útok ve 23. minutě, kdy přízemní střela na terénu nepříjemně skočila, prošla Bednářovi přes ruce a na zadní tyči ji dobíhající hráč dorazil do brány.

Vstup do druhého poločasu z naší strany vypadal nadějně, měli jsme míč v držení a zahrávali dva rohy. K výraznějšímu ohrožení vyšehradské brány to bohužel nevedlo a byli to naopak hosté, kteří ve 45. minutě zakončili rychlý protiútok gólem na 0:2. O chvíli později kluci předvedli nejhezčí akci zápasu, kdy Fanda Rajchman dostal přihrávku do prostoru levého křídla, centrem do vápna našel Davida Dražinovského, který míč sklepnul za penaltu dobíhajícímu Kubovi Vrdskému, jehož utěšenou střelu k tyči dokázal brankář vyrazit. Klukům už potom docházely síly a soupeř v 67. minutě přidal ještě jeden gól.

Čáslav: Bednář – Vilímek, Procházka, Houdek – Šveřepa, Petr, Dražinovský (66. Kosolapchenkov) Rajchman – Medlen - Vrdský, Kříž (41. Vavřina).