FK Chlumec nad CidlinouČÁSLAV
5:2(2:2)
st 13. 7. 2022 18:00 @ Lovčice, Přípravné utkání

Čáslav nad Chlumcem dvakrát vedla, ve druhém poločase domácí zápas rozhodli

Fotbalisté Čáslavi ve druhém přípravném zápase narazili opět na třetiligového soupeře. V Lovčicích se utkali s domácím Chlumcem nad Cidlinou. Po vyrovnaném prvním poločase, ve kterém svěřenci Jakuba Svobody dokonce dvakrát vedli, nakonec Chlumec ve druhém dějství rozhodl utkání třemi brankami.

Chlumec nad Cidlinou – Čáslav 5:2 (2:2)

Divizní hosté se soupeře z vyšší soutěže nezalekli a v prvních patnácti minutách diktovali tempo hry. V deváté minutě přistrčil Vocel míč Ronovskému, které zpoza vápna mířil přesně k tyči – 0:1. Ve 13. minutě si na rohový kop naskočil čáslavský stoper Hajník, mířil však těsně vedle. Po patnácti minutách hry se po několika důrazných soubojích ve středu hřiště ocitl domácí útočník sám před Bartákem a nemýlil se – 1:1. O pár minut později pláchl středem hřiště Chábera, kolmou přihrávkou našel za obranou soupeře Slavíka, který přehodil vybíhajícího brankáře – 1:2. Následovala další příležitost Čáslavi po úniku z pravé strany, ovšem bez gólového efektu. Stejně tak dopadli na druhé straně o chvíli později Chlumečtí. Domácí se ovšem dočkali opět srovnání, když po narážečce ve středu hřiště čelil brankář Barták dalšímu nájezdu – 2:2. Těsně před poločasovou pauzou zahodili čáslavští hráči další stoprocentní šanci, když osamocený hráč po rohovém kopu zakončil nad.

Do druhého poločasu poslal trenér Sazima zcela novou jedenáctku fotbalistů, zatímco čáslavský lodivod vyměnil pouze Baška za Schovance. Ihned z rozehrávky se domácí ujali po jednoduché akci vedení – 3:2. Ve druhém poločase se pak projevila větší lehkost domácích hráčů, kteří Čáslavi několikrát zle zatopili. Ovšem i Čáslavští se ve druhém poločase dočkali tří šancí, ale dvakrát Ronovský a jednou Slavík míč do sítě nedostali. Naopak v 60. minutě Chlumec potrestal chybnou rozehrávku hostů – 4:2. V 74. minutě pak domácí přidali po dobrém zákroku Vyhnánka z dohraného balónu pátou branku – 5:2.

Čáslav má za sebou druhou konfrontaci se soupeřem ze třetí ligy, podruhé prohrála: „I přes porážky jsem s výkony hráčů spokojen. Se Živanicemi jsme odehráli vyrovnaný zápas. S Chlumcem jsme sehráli velmi dobrý první poločas. V tom druhém to byl jiný zápas. Domácí vyměnili kompletní tým, nám pomalu docházely síly,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Ve druhém poločase jsme propadali v soubojích jeden na jednoho a Chlumec se pak dostával do šancí. V prvním dějství jsme byli rovnocenným soupeřem. Dali jsme hezké branky a další tři, čtyři příležitosti ke skórování zahodili,“ litoval trenér Čáslavi.

Miloš Sazima, trenér FK Chlumec nad Cidlinou hodnotil zápas takto: "Velmi solidní návštěva viděla v první půli neurovnaný výkon našeho týmu. Pozitivní bylo to, že jsme dvakrát dotáhli náskok soupeře. Po přestávce jsme byli živější, dali pěkné branky a připsali si zaslouženou výhru. Zápas to byl kvalitní, soupeř se představil ve velmi dobrém světle," řekl.

Branky: 9. Ronovský, 22. Slavík - 2x Mrázek, Reichl, Bastin, Ludvík.

Rozhodčí: Koutník - Fryš, Kubišta. Diváků: 200.

Čáslav: Barták (46. Vyhnánek) – Dastych, Hajník, Petrů (70. Špičák), Konyvka – Čuchal, Schovanec (46. Bašek) – Chábera (50. Vávra), Vocel (75. Tůma), Slavík – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Chlumec n/C 1. poločas: Vlk - Řezníček, Kopač, Gluski, Finěk - J. Labík, Frisoni, Halena, Čáp, Reichl - Bastin.

Chlumec n/C 2. poločas: Sulánský - Finěk, Krčál, Zukal, Žahourek - Ludvík, J. Kučera, Vaníček, Zeman, T. Labík - Mráze. Trenér Miloš Sazima.