FC SLOVAN LIBEREC BČÁSLAV
ne 4. 9. 2022 10:15 @ Městský stadion / tráva, Fortuna Divize C, 5. kolo
147_20240430_091055.jpg
477_20220903_074312.jpg

Čáslav se v neděli dopoledne postaví lídrovi tabulky z Liberce

Fotbalisté Čáslavi prozatím neprožívají povedený vstup do nové divizní sezóny. Po čtyřech kolech získali pouhé tři body a nachází se v dolní části divizní tabulky. Naopak nedělní soupeř, rezerva Liberce, je po čtyřech odehraných zápasech stoprocentní a se ziskem 12 bodů okupuje první příčku tabulky.

„O minulém víkendu jsme se přesvědčili, jak tenká může být hranice mezi případným úspěchem a neúspěchem. Bohužel jsme domácí zápas s Náchodem výsledkově nezvládli, i když jsme měli řadu vyložených šancí, prohráli jsme. Někdy se to ve fotbale stává, že jste bez bodového zisku, i když jste v zápase byli lepším týmem,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Tři body s Náchodem nám teď v aktuální tabulce znatelně chybí. Místo toho abychom byly v horní polovině tabulky, tak jsme přesně na opačném konci. S tím rozhodně nejsme spokojeni,“ řekl Svoboda.

Napravit svoji reputaci mohu fotbalisté Čáslavi již v neděli dopoledne na horké půdě v Liberci: „Čeká nás rezerva prvoligového týmu. Prakticky nyní papírově nejtěžší soupeř. My se ale již potřebujeme odrazit k lepším výsledkům, takže věřím, že se nám nepříznivou bilanci na hřištích soupeřů podaří zlomit právě v Liberci,“ uvedl trenér Čáslavi.

Trenér Svoboda ovšem již pro páté kolo počítá řada absencí: „Je to kolorit posledních dvou let. Pro svalové zranění jsou mimo Petrů, Nykodým. Kurka s Čuchal nemohou k utkání odcestovat, Aleš Chábera si ze zápasu s Náchodem odnesl pochroumané koleno. I proto se již v pátém kole dostane na kluky z juniorky, kteří s námi k zápasu odcestují,“ uzavřel.

Utkání FC Slovan Liberec B proti FK Čáslav se uskuteční v neděli 4. září od 10:15 hodin na Městském stadionu v Liberci. Sledovat jen můžete on-line prostřednictvím přenosu na tvcom.cz zde!

Vzájemné zápasy: