ČÁSLAVPOŘÍČANY
3:1(2:0)
ne 24. 4. 2022 17:00 @ Stadion Pod Hrádkem, Divize C, 22. kolo

Čáslav ukořistila další tři body, dvě branky vstřelil Karel Hejný

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím stadionu přivítali celek SK Poříčany. Domácí na zisk tří bodů zadělali dvěma slepenými brankami Hejného v prvním poločase. Ve druhém dějství hosté snížili z pokutového kopu. Pojistku výsledku dala Čáslavi až třetí branka Slavíka deset minut před koncem zápasu.

Čáslav – Poříčany 3:1 (2:0)

Hned v první minutě pláchl po pravé straně domácí Kurka, předkládal míč před bránu Schovancovi, který jej ovšem usměrnil pouze do brankáře Malíka. Hosté vycházející ze zajištěné obrany významně zahrozili po rohovém kopu. To se balón od zad domácího hráče odrazil do tyče a následně putoval po brankové čáře mimo tři tyče! O chvíli později sehrál autové vhazování Konyvka s Ronovským. Konyvka poté vysokým míčem v pokutovém území našel Hejného, jenž se obtočil kolem svého strážce a v krkolomné pozici procedil balón do sítě – 1:0. O pár minut později vyslal Slavík do brejku Kurku, který předložil balón Hejnému, jenž jej v poklidu usměrnil za záda brankáře Malíka – 2:0. Hosté v závěru poločasu sahali po snížení, ale Kutina tváří v tvář Bartákovi neuspěl.

Na začátku druhé půle do se gólovky dostal Hannich. Jeho střelu ovšem Malík vytěsnil konečky prstů na roh. O chvíli později měli domácí výhodu přímého kopu z hranice šestnáctky. Ronovský ale zamířil těsně vedle pravé tyče! Na druhé straně hosté rychle rozehráli autové vhazování, což následně Mráz hasil až za cenu faulu v pokutovém území. Makovský následnou penaltu s přehledem proměnil – 2:1. Čáslav snížení hostí absolutně vykolejilo. Následovala série rohových kopů Poříčan, kdy jeden z pokusů dokonce skončil na tyči domácí branky!

Klid na domácí kopačky přinesla až brejková situace ze 79. minuty. Míč putoval po ose Schovanec – Ronovský až ke Slavíkovi, který samostatný únik zakončil přesnou ranou ke vzdálenější tyči Malíkovy branky – 3:1. Z domácích spadla nervozita a vytvářeli si další šance. Dvakrát ve vyložených pozicích selhal Ronovský, Chábera po rohovém kopu hlavičkou tvrdě, leč těsně mimo branku.

„Před utkáním jsme opět kvůli řadě zranění a absencí řešili problémy se sestavou, ale soupeř na tom byl obdobně,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Na můj vkus jsme si v prvním poločase vytvořili málo brankových příležitostí. Defacto jsme z minima vytěžili maximum. Soupeř hrál dle předpokladů z hlubokého obranného bloku, nám se do přehuštěného prostoru na soupeřově polovině těžko dostávalo. Naštěstí nás v závěru poločasu podržel skvělým zákrokem brankář Barták,“ oddychl si Svoboda.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře. Šance měli Hannich a Ronovský. Nicméně jsme opět vyrobili triviální chybu při rozehrávce, nezachytili autové vhazování soupeře a následně jsme vyrobili penaltu,“ mrzelo Svobodu.

Po inkasované brance na nás padla deka. Až do naší třetí branky jsme hráli v křeči. Naštěstí se z brejkové situace prosadil Slavík. V závěru jsme měli ještě další tři příležitosti ke skórování, škoda, že jsme je nedali. Tři body pro nás jsou důležité a jsme rádi, že jsme je získali. I když víme, že náš výkon nebyl optimální,“ řekl Jakub Svoboda a dodal: „V minulém kole jsem kritizoval hlavního rozhodčího za to, že nás obral o regulérní branku. Tentokrát musím rozhodčí pochválit, předvedli perfektní výkon a přispěli k bezproblémovému průběhu zápasu,“ uzavřel.

Branky: 25. a 31. Hejný, 79. Slavík – 55. Makovský pok. kop.

Rozhodčí: Erlebach – Vít, Nymsa. Žluté karty: Ronovský, Petrů – Petr, Pergl, Stárek, Hetcl, Kutina. Diváků: 180.

Čáslav: Barták – Kurka, Mráz, Petrů, Konyvka (83. Strnad) – Slavík, Schovanec, Čuchal, Hannich (75. Chábera) – Ronovský, Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

Poříčany: Malík – Petr, Janda, Zolotuchin, Pergl, Bím, Stárek, Hetcl, Makovský, Kutina, Skořepa. Trenér Zdeněk Šmejkal.