RMSK "Cidlina" Nový BydžovČÁSLAV
so 16. 3. 2024 15:00 @ Nový Bydžov, tráva, Fortuna Divize C, 18. kolo
1121_20240315_091007.jpg

Čáslav vyráží do Nového Bydžova zlomit dlouhou sérii bez vítězství

Radost z bodového zisku, natož z vítězství? Tyto pocity se v kabině čáslavského áčka neobjevily hodně dlouho. Čáslav totiž v divizní skupině C naposledy bodovala v domácím zápase s týmem Kosmonos, kdy brala jeden bod. Utkání se hrálo 17. září loňského roku. Od té doby se v Čáslavi vyměnili dva hlavní trenéři a řada hráčů, nicméně na šňůru proher se v prvním jarním kole prohrou s rezervou Chrudimi navlékl již devátý korálek v řadě!

Kdy jindy tuto nepříjemnou bilanci zlomit než na půdě tabulkového souseda. Celek Nového Bydžova se nachází na 14. místě tabulky se ziskem čtrnácti bodů. Čáslav patnáctá se sedmi body. Je na čase začít ukrajovat z náskoku soupeřů, kteří jsou v tabulce před modrobílými!

Čáslavští v prvním jarním kole nestačili na výrazně posílenou rezervu Chrudimi. Na domácím hřišti prohráli 1:3. „Zápas jsme nezvládli, soupeř nás přehrál a vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal sportovně trenér čáslavského celku Roman Kučera. „Hosté byli lepší, do ofenzivy, do defenzivy, v rychlosti i osobních soubojích, byli důraznější,“ hledal příčiny porážky kouč poražených.

Nový Bydžov vstoupil do sezóny podobným způsobem. Prohrál 4:1 na půdě ve Vysokém Mýtě: „Nechceme dělat zbytečné závěry po prvním zápase. Potřebujeme se poučit z chyb, zlepšit morálku v tréninku a pokračovat v tom, co jsme si nastavili. Je samozřejmě těžké skousnout porážku 1:4, ale ta byla zcela zasloužená. Soupeř vyhrál po tom, co jsme chtěli hrát my. Chtěli jsme vstoupit do zápasu i odehrát ho trošku jinak. Škoda, že jsme nevytěžili víc v úvodní dvacetiminutovce. Pak už jsme na to nenavázali. Soupeř dobře zareagoval, vylezl na nás a potrestal naše chyby. Myslel jsem, že předvedeme víc,“ řekl po utkání pro Hradecký deník trenér Nového Bydžova Václav Šorm.

Nejlepším střelcem Bydžova je v dosavadním průběhu soutěže dvaadvacetiletý Štěpán Blažek, který nastřílel šest branek ve třinácti zápasech. Ten však Bydžovu v úvodním kole jara chyběl.

Fotbalisté Čáslavi mají svému soupeři co vracet, na domácí půdě totiž v podzimní části sezóny utrpěli debakl 0:3.

Zápas na Městském stadionu v Novém Bydžově má výkop v sobotu 16. března v 15 hodin. Přijeďte hráče z Čáslavi povzbudit v tomto důležitém utkání!

Sestřih z posledního utkání Čáslavi s Novým Bydžovem: