ČÁSLAVFK Benešov
ne 29. 10. 2023 14:30 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 13. kolo
1002_20231030_095956.jpg

Černá série proher Čáslavi pokračuje

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C narazili na extřetiligový Benešov. Trenér Janda postrádal v zápase většinu zkušených hráčů a do utkání tak nastoupila základní jedenáctka s věkovým průměrem dvaadvacet let. Čáslavští fotbalisté v úvodních dvaceti minutách hry bohužel lacino hned dvakrát trestuhodně chybovali a dopřáli Benešovu dvoubrankový náskok. Když na začátku druhého poločasu inkasoval domácí Konyvka červenou kartu, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Čáslav – Benešov 0:2 (0:2)

„Myslím si, že minimálně do vyloučení jsme byli lepším a fotbalovějším týmem. Bohužel ale to, co nás provázelo pod koučem Svobodou, tak nás provází i nadále, kdy děláme laciné a jednoduché chyby. Jeden gól soupeři darujeme z výkopu, při dalším se necháme snad obejít v situaci jeden na jednoho, ještě se do dá zachránit, ale naši obránci to nezvládli,“ hodnotil utkání trenér Čáslavi Petr Janda.
„Provází nás laciné chyby, které nás sráží. Musím ale kluky pochválit za bojovnost, fotbalovost. Protože Benešov je jedním z nejfotbalovějších týmu, když mají v kádru tři bývalé ligisty a my jsme byli do vyloučení lepším týmem. Šance jsme ale nedali. Na výkonu, co jsme předvedli se ale dá stavět. Každý zápas uděláme ale triviální chybu a jsme za to trestaní,“ litoval.
Hned v úvodu druhého poločasu byl vyloučen domácí Konyvka: „Červená karta byla přísná. V první fázi souboje si Nešpor podrží našeho hráče a ve finále je z toho červená karta pro nás. Za mě to mohl být klidně útočný faul,“ konstatoval Janda a pokračoval: „Kluci zápas i v deseti odmakali, hráli jsme na hranici svých možností. Uvidíme, před námi jsou ještě dva zápasy. Jak můžeme všude prohrát, tak můžeme všude vyhrát. Před námi je ještě spousta zápasů.“

Branky: 5. Nešpor, 21. Kulhavý.

Rozhodčí: Rázek – Kvaček, Papežík. Červená karta: 49. Konyvka. Diváků: 110.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Hajník, Peca, Mach – Chábera (67. Ráliš), Junek, Čuchal (67. Kraj), Slavík (73. Hannich) – Štichauer – Ronovský (73. Bašek). Trenér Petr Janda.

Benešov: Schummer – Vosáhlo, Pilík, Kulhavý (75. Vosáhlo), Tomek (82. Žiga), Nešpor, Nátr (75. Stejskal), Sadyk (59. Roháč), Kubiš, Walter, Čmovs. Trenér Petr Mikolanda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ JE ZDE!