ČÁSLAVMFK Chrudim
ne 26. 3. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, ČLŽ U 12 D - M, 3. kolo
680_20230331_094638.jpg

Doplatili na neproměňování šancí

První mistrovský zápas, první ostrá zkouška proti nepříjemnému soupeři, který byl více než hratelný. To by asi bylo úvodní slovo trenéra po 1.ligovém zápase.

Čáslav – MFK Chrudim 3:9

Nicméně v našem případě více než pravda. Soupeře jsme dokázali opakovaně přehrávat, vypracovat si mnoho střeleckých příležitostí a získávat míče na soupeřově polovině. To s jakou vervou a odhodláním vyhrát kluci vlétli na soupeře bylo něco parádního. Sice se tu a tam stala nějaká ta chybička, nedorozumění v komunikaci a nebo výpadek v koncentraci na utkání, ale když si to nezažijeme, tak se v tom nezlepšíme. No a jak to tak bývá, když nedáš tak dostaneš... Všechny naše nepřesné pokusy (které parádně vychytal chrudimský brankář) byly potrestány inkasovanou brankou. Protože našich 8-10 neproměněných 100% tutovek = 9 obdržených branek, a to je velká škoda.

Když se zaměříme na individuální herní činnosti, tak jsem nadšený ze zlepšení v práci s míčem a hry 1:1. Bude to i tím, že jsme poslední měsíc měli dva mikrobloky zaměřené nejprve na vedení míče a nyní na útočnou hru 1:1. Pozitivní je sebedůvěra, kterou jsem viděl jak na hřišti, tak i na střídačce a odhodlání zápas otočit a vyhrát!

Oproti podzimnímu zápasu (prohra 2:20) jsme byli lepším týmem a kluci zaslouží pochvalu!!!

Matěj Bílý, trenér

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!