ČÁSLAVSparta Kutná Hora
ne 8. 5. 2022 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 24. kolo
321_20220506_083502.jpg

Fanoušky čeká derby! Fotbalisté Čáslavi vyzvou v neděli odpoledne soupeře z Kutné Hory!

Okresní divizní derby je za dveřmi. Fotbalisté Čáslavi již tuto neděli 8. května v rámci 24. kola divizní skupiny C na stadionu Pod Hrádkem poměří své síly s rivalem z Kutné Hory. Zápas týmů z opačných pólů tabulky má zahajovací výkop naplánován na 17 hodin. Bohatý program na hlavním stadionu v Čáslavi startuje v neděli již dvě hodiny po obědě, kdy se proti sobě v exhibičním utkání postaví staré gardy obou divizních soupeřů.

Fotbalisté Čáslavi se v aktuální tabulce divize C nachází na čtvrtém místě. Čtyři body za třetím celkem Velkých Hamrů a se stejným odstupem od pátých Benátek nad Jizerou. V posledním kole Čáslavští získali bod na půdě druhého celku tabulky: „Ve Vysokém Mýtě jsme až do 87. minuty sahali po třech bodech. Hráči podali velmi dobrý výkon, škoda, že jsme jej nepřetavili do zisku dalších tří bodů,“ litoval po utkání ve Vysokém Mýtě trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

Čáslav v roli favorita

Do utkání s Kutnou Horou půjde Čáslav v roli favorita. Oba celky dělí v tabulce osmnáct bodů: „S Kutnou Horou jsme se v posledních nedohraných sezónách střetli vždy na stadionu v Lorci. Pokaždé nás domácí předčili v důrazu a nasazení. To byly prvky, které byly totožné pro oba vzájemné duely, ve kterých jsme vždy vedli, ale dvakrát skončil zápas remízou,“ připomněl trenér Čáslavi Jakub Svoboda: „Jsme rádi, že jsme se konečně dočkali derby na domácí půdě. Věřím, že jsme se z předchozích dvou vzájemných zápasů poučili a dokážeme konečně bodovat naplno,“ konstatoval Svoboda.

Kutnohorští fotbalisté se po dvaadvaceti odehraných duelech nacházejí na 15. místě tabulky. K dobru mají svěřenci trenéra Jana Holíka ještě dohrávku v Tochovicích, kde se jejich zápas tuto středu ani napodruhé pro nezpůsobilý terén neuskutečnil.

Holík: V derby se může stát cokoliv

Trenér Kutné Hory Jan Holík se na derby těší: „Čeká nás utkání v Čáslavi, které se v této sezoně daří. V podzimním měření jsme se rozešli smírně, když jsme třikrát skóre dorovnali. Nedělní utkání bude mít jistě jiskru,“ předesílá Holík a pokračuje: „Pokud chceme uspět, musíme se prezentovat daleko vyspělejším výkonem, kvalitou a také bojovností. Body nám chybí, domácí budou v utkání favoritem. My však nemáme co ztratit a body z Čáslavi by byly povzbuzením do dalších soutěžních kol a závěru soutěže. Jedná se o derby, ve kterém se může stát cokoliv,“ konstatuje trenér kutnohorské Sparty.

„Já se do domovských čáslavských Vodrant velmi těším a věřím, že budeme v neděli odpoledne dobře připraveni,“ uzavřel.

Předzápas starých gard

Program v čáslavských Vodrantech však začne již dvě hodiny po nedělním poledni, kdy se na hlavním stadionu představí staré gardy Čáslavi a Kutné Hory v přátelském utkání. Diváci se mohou těšit na řadu bývalých vynikajících fotbalistů, kteří v minulosti oblékali dresy okresních rivalů. Výkop utkání je naplánován na 14 hodin.

Již nyní Vám můžeme představit předběžné nominace obou celků:

Stará garda FK Čáslav: Záklasník, Paták, Spáčil, Hybler, Meszároš, Piška, Kordík, Drbohlav, Král, Šejvl, Zikmunda, Nykodým, Kunášek, Dobrý, Horák, Junek, Křivohlavý, Vondra.

Stará garda Sparta Kutná Hora: Vocel, Linhart, Růžička, Kulhánek, Javorek, Mudroch, Nedvěd, Hulman, Kopecký, Křivohlavý, Truksa, Černík.

Pro fanoušky bude opět otevřena restaurace Na Hřišti, která připravuje svoji tradiční fotbalovou nabídku – grilovanou klobásu a vychlazené pivko.

Vstupné na podzimní část divize C je pro dospělého muže 50 Kč, pro ženy 30 Kč. Hráči mládežnických celků FK Čáslav mají vstup na stadion zcela zdarma, to samé se týká i mládeže do 15-ti let.

Mobilní fanshop

Otevřen bude také mobilní fanshop stánek, který naleznete u restaurace. Přímo na místě si tak budete moci pořídit šálu, minidres, kulich a další předměty s logem FK Čáslav. K dispozici je i speciální kolekce k letošnímu výročí 120 let FK Čáslav.

Hlavní utkání mezi A-týmy má výkop v 17 hodin. Součástí nástupu bude i doprovod hráčů mladými nadějemi Čáslavi. Přijďte v neděli odpoledne do čáslavských Vodrant na divizní fotbal a bohatý program!

Zdroj livesport.cz

Sestřih posledního vzájemného zápasu: