ČÁSLAVFC Hradec Králové
st 21. 9. 2022 16:30 @ Stadion Pod Hrádkem, MOL Cup, 2. kolo
125_20240312_115337.jpg
507_20220922_091621.jpg

Fotbalisté Čáslavi na ligový Hradec Králové nestačili, soupeř uštědřil domácím debakl

Fotbalisté Čáslavi ve druhém kole Mol Cupu na domácím hřišti přivítali prvoligový FC Hradec Králové. Hosté nastoupili v silné sestavě a nechtěli nic ponechat náhodě. Domácí tým držel střelce Hradce Králové jakžtakž na uzdě v prvním poločase, i tak ale skóre narostlo na 0:3. Na začátku druhé půle ovšem Votroci téměř každou útočnou akci potrestali brankou, domácím tak rychle docházeli morální i fyzické síly a skóre nakonec narostlo na hrozivých 0:11.

Čáslav – Hradec Králové 0:11 (0:3)

Pěkná návštěva 750 diváků viděla v Čáslavi brankonstroj, ke smůle domácích padaly branky pouze do sítě brankáře Vyhnánka: „Výsledné skóre je opravdu hrozivé, navíc Vyhnánek ještě chytil penaltu a několikrát hosté trefili tyč,“ popisoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Rozdíl v kvalitě byl opravdu veliký. Bohužel jsme do dvacáté minuty dvakrát inkasovali. Poté jsme měli relativně slušnou pasáž. Kopali jsme rohový kop, dva, tři centry prolétly vápnem soupeře, Chábera se dvakrát dostal do zakončení. V závěru poločasu jsme ale inkasovali potřetí, když snad čtyři naši hráči při centrovaném míči podklouzli a Kodeš napálil míč přesně k tyči. V ten moment jako by se to u kluků zlomilo, přestali věřit v dobrý výsledek a do poločasové pauzy jsme mohli snad ještě čtyřikrát inkasovat,“ kroutil Svoboda hlavou.

Chtěli jsme se ve druhém poločase opět vrátit k poctivému bránění. Ovšem během devíti minut jsme třikrát inkasovali a bylo po zápase. Soupeř nás pak trestal prakticky ze všeho. Nám na velmi těžkém terénu docházely síly. Hosté naopak vůbec nepolevili, chtěli nám nastřílet co nejvíce branek, a to se jim nakonec povedlo,“ uvedl Jakub Svoboda. I tak si ale Čáslav ve druhém poločase vytvořila dvě velké příležitosti ke skórování: „Kluci by si branku za nasazení a bojovnost zasloužili. Honza Vilím ale v prvním případě trefil jen brankáře, ve druhém pak těsně minul branku,“ popisoval trenér Čáslavi.

Utkání přihlížela velmi pěkná divácká kulisa: „Chtěl bych všem, co na stadion dorazili, poděkovat za podporu hráčů. I za hrozivého skóre dokázali diváci naše hráče ocenit. Za kluky musím říct, že na hřišti nechali opravdu všechno, ovšem rozdíl v hráčské kvalitě byl opravdu obrovský,“ dodal.

Do Čáslavi se po řadě let vrátil trenér Miroslav Koubek. Jak utkání hodnotil trenér FC Hradce Králové? „Bylo vidět, že se utkal ligový mančaft s mužstvem z divize. Přeci jenom, s plnou úctou, nyní čáslavská kopaná neprožívá tu úroveň, co jsme tady zažil já,“ konstatoval Koubek a pokračoval: „Nicméně chlapci z Čáslavi byli v první půli plni síly, bojovali. Naše mužstvo hrálo velice dobře. My jsme se na to soustředili, abychom nic nepodcenili a abychom hráli s ligovým nasazením. To se nám dařilo, dali jsme tři branky. Myslím si, že poté to měli kluci z Čáslavi už těžké, pravděpodobně jim docházely síly a my jsme to využili. Až trošku mi to je líto a omlouvám se,“ uzavřel trenér Hradce Králové.

Branky: 7. Kubala, 17. Rybička, 38. Kodeš, 47. Kubala, 49. Schovanec (vla.), 54. Rybička, 58. Koubek, 59. Rybička, 70. Rybička, 71. Dvořák, 77. Koubek (pen.).

Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček. Žluté karty: Schovanec – Smrž. Diváků: 750.

Čáslav: Vyhnánek – Nykodým (46. Kurka), Hajník, Schovanec, Slavík - Chábera (25. Vilím), Čuchal, Vocel (85. Petrů), Junek (64. Konyvka) - Bašek (64. Vančura) – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Hradec Králové: Bajza – Smrž (61. Kučera), Čihák, Rybička, Kubala (69. Dvořák), Novotný (69. Hájek), Ševčík, Harazim, Kodeš (61. Doležal), Čech (61. Leibl), Koubek. Trenér Miroslav Koubek.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE. (Autor: Jakub Novák, OVVK MěÚ Čáslav)

FOTO A VIDEO ZDE!