Fotbalisté FK Čáslav si minulý víkend zajistili postup do 3. ligy a oslavy nyní pokračují na domácím stadionu. V neděli 31. května od 17:00 přivítá A-tým na stadionu Pod Hrádkem celek Vysokého Mýta. Součástí utkání bude také tradiční celoklubová akce FANDÍME SPOLEČNĚ.
Poslední krok bývá ten nejtěžší. Čáslavští fotbalisté ho podle očekávání zvládli, a to tři kola před koncem soutěže. V dalším zápase 4. ligy (divize) porazili poslední Dobrovici a mohli s předstihem oslavit postup do třetí ligy. Tuto soutěž budou hrát po deseti letech. K výhře našlápli v prvním poločase, po němž vedli už čtyřbrankovým rozdílem. Mrzet je nemusí ani polevení ve druhém dějství. Hattrickem ověnčil postup útočník Zvolánek.
Tah na branku jim nechybí. Fotbalisté Čáslavi udělali další důležitý krok k postupu ze 4. ligy (divize) o soutěž výš. V čele tabulky si po těsném vítězství na půdě Trutnova udrželi osmibodový polštář před druhými Horními Ředicemi. Podle slov trenéra Kučery to ale bylo opět těžké utkání. V něm otevřel skóre čáslavský Mahr, pojistku přidal exligista Fousek. Domácí čtvrt hodiny před koncem snížili, hosté ale tři body uhájili.
Propastný rozdíl osmadvaceti bodů dělil v tabulce 4. ligy (divize) skupiny C před vzájemným soubojem fotbalové týmy Svitav a vedoucí Čáslavi. A tento rozdíl se také projevil na konečném výsledku. Hostující borci potvrdili roli favorita a zvítězili tříbrankovým rozdílem. Dva góly dal exligista Fousek, po jedné přidali mladíček Holý a poté ještě Komma. Domácí jen upravili stav na konci a připravili gólmana Vyhnánka o čisté konto.
Fotbalisté Čáslavi se opět představí v Malešově, v neděli vyzvou Havlíčkův Brod
Fotbalisté Čáslavi sehrají v neděli 17. července již třetí přípravný zápas. Od 10 hodin dopoledne na fotbalovém hřišti v Malešově přivítají účastníka Moravskoslezské divize D – Slovan Havlíčkův Brod.
Hosté v minulém ročníku divizní skupiny C skončili uprostřed tabulky. Pro svěřence trenéra Jindřicha Adamce půjde vůbec o první přípravný zápas v letní přípravě.
Čáslavští mají za sebou naopak již dvě měření sil se třetiligovými soupeři. Byť Čáslav pohrála oba zápasy (Živanice 1:2, Chlumec n/C 2:5), byl čáslavský trenér Jakub Svoboda s výkony svých svěřenců spokojen: „Se Živanicemi jsme odehráli vyrovnaný zápas. S Chlumcem jsme sehráli velmi dobrý první poločas. V tom druhém to byl jiný zápas. Domácí vyměnili kompletní tým, nám pomalu docházely síly,“ ohlédl se za odehranými zápasy Svoboda.
Čáslav do utkání s Havlíčkovým Brodem vyšle hráče, kteří se do hry prozatím moc nedostali: „Přesně tak, šanci dostane širší kádr. Hráči po zraněních, či fotbalisté kteří se do hry v úvodních dvou zápasech příliš nedostali,“ uvedl Jakub Svoboda a navázal: „Šanci se předvést, tak dostanou všichni hráči, co v přípravě poctivě pracují.“
Kádr Čáslavi však stále není ještě kompletní: „Pominuli marody Hannicha, Richarda a Macha, se kterými snad budeme moci počítat v průběhu soutěže, tak nám stále ještě absentuje kapitán Vančura, který je na dovolené, podobně i Honza Vilím. Navíc na neděli dostali volno Ronovský a Petrů,“ vypočítával Svoboda a doplnil: „Kádr však stále nemáme uzavřený. Jednáme o dalších třech hráčích, kteří by se v Čáslavi mohli ukázat na zkoušku, případně se následně zapojit do týmu,“ uzavřel.
Utkání Čáslavi proti Havlíčkovu Brodu se uskuteční v neděli 17. července od 10 hodin na útulném stadionu v Malešově. Občerstvení je zajištěno. Všichni jste srdečně zváni!