FC HlinskoČÁSLAV
ne 24. 9. 2023 16:30 @ Hlinsko - tráva, Fortuna Divize C, 8. kolo
925_20230922_093705.jpg

Fotbalisté Čáslavi touží v Hlinsku prolomit výsledkovou mizérii na hřištích soupeřů

Fotbalisté Čáslavi v 8. kole divizní skupiny C zajíždějí v neděli 24. září na půdu FC Hlinsko. Soupeř z Českomoravské vrchoviny sice sezóny zahájil sérií porážek, nicméně před 14 dny na domácí půdě zdolal ambiciózní Benešov a v minulém kole zvítězil jednoznačně tři nula na půdě Vysokého Mýta. Svěřence trenéra Jakuba Svobody na hřišti soupeře, který je o bod v tabulce za čáslavským týmem, nečeká vůbec nic lehkého.

„Stále platí to, že ztracené body z domácí půdy musíme nahradit bodovým ziskem ze hřiště soupeře,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Sílu soupeře si ale dobře uvědomuje. V jeho řadách jsou zkušení matadoři jako Jeřábek či čerstvá posila z Chlumce Michal Petráň. Navíc teď Hlinečtí dvakrát vyhráli. Očekávám boj o každý metr hřiště s tím, že konečně chceme také na hřišti soupeře bodovat,“ předeslal Svoboda.

Do kádru Čáslavi se po čtrnácti dnech vrací třígólový střelec Aleš Chábera, ze zahraničního turnaje v malé kopané se vrátil Ondřej Hajník. „Navíc druhý týden trénuje po zranění Honza Vilím a snad v příštím týdnu začne trénovat také Vojta Záruba, takže v tomto ohledu jsou naše vyhlídky zase optimističtější,“ uzavřel Svoboda.

Zápas FC Hlinsko proti FK Čáslav se odehraje v neděli 24. září od 16:30 hodin na stadionu FC Hlinsko.