ČÁSLAVMFK Chrudim B
ne 11. 9. 2022 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 6. kolo
490_20220909_135424.jpg

Fotbalisté Čáslavi vyzvou v neděli rezervu druholigové Chrudimi

Šestým kolem pokračuje divizní skupina C. V Čáslavi po pěti kolech bijí na poplach. Svěřenci trenéra Jakuba Svobody totiž v dosavadních pěti zápasech získali pouhé tři body za domácí vítězství nad Turnovem a notně tak potřebují urvat tři body.

Do Čáslavi ovšem v neděli odpoledne zavítá rezerva druholigové Chrudimi. Nevyzpytatelný soupeř, který disponuje mladým kádrem doplněným o hráče a týmu. Chrudim je po pěti kolech na jedenácté pozici se ziskem pěti bodů. V posledním kole Chrudimští na domácí půdě přehráli MFK Trutnov vysoko 6:2. Čáslav naopak rozdílem pěti branek podlehla rezervě Slovanu Liberec.

Po vysoké domácí výhře byl trenér chrudimského béčka Miroslav Teplý spokojený: „Konečný výsledek a předvedený výkon určila už samotná sestava a nutno podotknout, že jsme hráli s velkou kvalitou i chutí. Nicméně ani vysoký rozdíl ve skóre nijak nesnižuje výkon Trutnova na jehož systém a projev jsme byli nachystaní a soupeř dokázal svou sílu potvrdit. Škoda, že se nám v první půli nepodařilo proměnit všechny vyložené šance. To bychom šli do kabin za stavu 4:0 a ne pouze s brankovým rozdílem, když hosté na branky Dostálka a Firbachera odpověděli povedenou ranou Čechoviče. Do druhé půle jsme trochu pozměnili výstavbu a rozestavení, čímž jsme získávali postupem času čím dál větší převahu a také přišly branky. Postupně se trefil znovu Firbacher, Juliš, Gregovský a na druhou branku Trutnova ještě reagoval šestou trefou Zvolánek. Pokud spojím v celek naší sestavu, přístup a nastavení hráčů do utkání, tak nemohu být s výsledkem a výkonem více nežli spokojený. Toto střetnutí už je ovšem minulost a teď je potřeba se nachystat na nedělní duel v Čáslavi,“ uvedl pro klubový web MFK Chrudim.

„Rezervy ligových týmů jsou nevyzpytatelné. Přesvědčili jsme se o tom v Liberci, kde na nás vyběhlo značně posílené béčko,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda: „My ovšem nesmíme sledovat jak posílený k nám soupeř přijede, potřebujeme získat tři body a přehrát Chrudim v jakémkoliv složení,“ řekl trenér Čáslavi.

V týdnu se nám až překvapivě rychle uzdravili dva hráči po svalových problémech. Cháberu již také koleno pustilo do přípravy na zápas. Do tréninkového procesu se vrátil Hejný. Chybět by tak měl pouze Čuchal, který je se školou v zahraničí. Kádr tak budeme mít k dispozici prakticky kompletní. Kluci vědí, o co hrají a věřím, že konečně předvedeme kvalitní výkon, který je určitě v možnostech našeho týmu,“ dodal Jakub Svoboda.

Pro fanoušky bude opět otevřena restaurace Na Hřišti, která připravuje svoji tradiční fotbalovou nabídku – grilovanou klobásu a vychlazené pivko.

Vstupné na podzimní část divize C je pro dospělého muže 50 Kč, pro ženy 30 Kč. Hráči mládežnických celků FK Čáslav mají vstup na stadion zcela zdarma, to samé se týká i mládeže do 15-ti let.

Jedná se o vůbec první vzájemný zápas mezi FK Čáslav - MFK Chrudim B.