SK Vysoké MýtoČÁSLAV
125_20240312_115337.jpg
502_20220916_092132.jpg

Fotbalisté Čáslavi zavítají na horku půdu do Vysokého Mýta

Fotbalisté Čáslavi v sobotu 17. září od 16:30 hod. nastoupí k dalšímu diviznímu utkání na půdě ambiciózního Vysokého Mýta. Svěřenci trenéra Jakuba Svobody se budou snažit o zlomení nepříznivé bilance na půdě soupeře, když ze tří venkovních zápasů nepřivezli prozatím ani bod.

Navíc jsme se soupeři, které jsme měli jednoznačně přehrát a získat body, poztráceli na domácí půdě další body. Nebýt zaváhání s Náchodem, což by zápas, ve kterém jsme byli lepším týmem, tak se nemusíme krčit ve spodních patrech tabulky. Soutěž je opět vyrovnaná a každý ztracený bod mrzí dvojnásob,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „V týdnu se nám do tréninkového procesu konečně zapojili dlouhodobí marodi Richard, Mach a Hannich. Navíc jsme přivedli Junka z Hradce Králové. Konkurence v týmu narůstá, a to je v současné situaci jen a jen dobře,“ konstatoval Svoboda.

„Ve Vysokém Mýtě nás opět nečeká nic lehkého. Domácí jsou ambiciózním týmem. My ale také, i když nám úvod soutěže nevyšel. Vloni jsme o vítězství na půdě soupeře přišli až v závěru, pokusíme se soupeře zaskočit podobně, jako tomu bylo minule,“ uzavřel Svoboda.

Celek Vysokého Mýta je po šesti odehraných zápasech na sedmém místě tabulky se ziskem osmi bodů a aktivním skóre 14:4! K tomu Vysokému Mýtu dopomohla zejména poslední domácí výhra nad Brandýsem nad Labem (8:0)!

Domácí celek vede od nové sezóny velezkušený trenér Martin Pulpit. V české nejvyšší soutěži vedl ostravský Baník, Sigmu Olomouc, Příbram i Viktorii Žižkov. K tomu má za sebou spoustu zápasů ve druhé lize, v aktuální sezoně však vede divizní Vysoké Mýto. A je tam naprosto spokojený. Proč si respektovaný trenér Martin Pulpit vybral právě tuto štaci?

„Ve Vysokém Mýtu jsem moc spokojený. V létě jsem řešil nabídky i z vyšších soutěží, ale nechtělo se mi zase hrát jen o záchranu. Vycítil jsem, že po pěti letech potřebuji změnu, bojovat o postup, dobít energii. Takže jsem tady a svého kroku nelituji. Když budete dělat tak náročné zaměstnání jako já, a to už nějakých 20 let, dojdete do bodu, kdy budete potřebovat vzpruhu,“ řekl Pulpit v rozhovoru pro eFotbal.

Za cíl si dal postup do třetí nejvyšší soutěže. A pevně věří, že za jistých okolností se mu podaří ho splnit. „Mužstvo máme kvalitní, v soutěži všechny přehráváme, jen se hrozně trápíme v koncovce. Ani z vyložených šancí nejsme často schopni vstřelit branku. Když ale přivedeme dva nové hráče, kteří budou schopni skórovat, tak věřím, že to bude hodně dobré,“ pousmál se uznávaný odborník, který mezi českou elitou odkoučoval hned 65 zápasů.

Na co nejvíc si musel zvyknout v soutěži o tři patra níž? „Určitě na to, že hráči tady samozřejmě chodí ještě do práce. Ze svých nároků jsem ale nic neslevil. Klukům jsem slíbil, že jim budu dělat takový servis, jako jsem dělal v první nebo druhé lize,“ prohlásil Pulpit, který měl vždy nálepku horkokrevnějšího trenéra. „Já si ale nemyslím, že bych byl nějak moc impulzivní. Jen mi vždycky vadilo, když někdo nehrál před divákem na sto procent,“ vysvětlil populární kormidelník.

Vzájemné zápasy:

Zdroj: livesport.cz, efotbal.cz