ČÁSLAVHLINSKO
125_20240312_115337.jpg
233_20220312_175701.jpg

Fotbalové jaro je tu! Čáslav vyzve soupeře z Hlinska

Téměř čtyři a půl měsíce čekali fotbalisté Čáslavi na další mistrovské utkání v rámci jejich působení v divizní skupině C. Po náročné zimní přípravě se ale svěřenci trenéra Jakuba Svobody konečně dočkali! V neděli 13. března se na stadionu Pod Hrádkem utkají od 14:30 hodin s FC Hlinsko. Soupeřem, na jehož hřišti Čáslavští v úvodu podzimní části sezóny zvítězili brankou Radka Richarda jedna nula.

Domácí fotbalisté jdou do utkání ze čtvrtého místa tabulky, když na podzim získali čtyřiadvacet bodů s pasivním skórem 25:27, na kterém se podepsala vysoká porážka Čáslavi v posledním podzimním utkání v Kolíně. Čáslav má na domácí půdě prozatím velmi solidní bilanci 4-2-1, skóre 13:9 a zisk 14 bodů.

Hosté z Hlinska skončili po podzimu pouhé dva body za Čáslaví! Se ziskem dvaadvaceti bodů obsadili ale až osmou příčku tabulky. Mají o gól aktivní skóre 23:22. Hlinsku se na hřištích soupeřů v podzimní části příliš nedařilo. Sehráli sedm zápasů a pouze jedinkrát dokázali zvítězit, tři zápasy dotáhli do remízového konce, třikrát prohráli. Celkové skóre venkovních duelů 10:14 a zisk šesti bodů.

Áčko a juniorka Čáslavi i v jarní části pokračují v akci pro Jakoubka Jandu - každý gól pomáhá: „Za každý vstřelený gól v mistrovském zápase divize C věnujeme na transparentní účet klubu 1000 korun. Hráči juniorky pak za každou branku v I. A třídě přidají 500 korun,“ připomněl kapitán Čáslavi Jakub Vančura.

Pro fanoušky otevřena restaurace Na Hřišti, která připravuje svoji tradiční fotbalovou nabídku – grilovanou klobásu a vychlazené pivko.

Vstupné na podzimní část divize C je pro dospělého muže 50 Kč, pro ženy 30 Kč. Hráči mládežnických celků FK Čáslav mají vstup na stadion zcela zdarma, to samé se týká i mládeže do 15-ti let.

Novinkou při utkání bude mobilní fanshop stánek, který naleznete u restaurace. Přímo na místě si tak budete moci pořídit šálu, minidres, kulich a další předměty s logem našeho klubu. K dispozici bude i speciální kolekce k letošnímu výročí 120 let FK Čáslav, která bude uvedena do prodeje právě v neděli 13. března.

Poslední vzájemná utkání:

01.08. 2021 Hlinsko – Čáslav 0:1

23.08. 2020 Hlinsko – Čáslav 2:0

08.03. 2020 Čáslav – Hlinsko 2:1 po pk.

11.08. 2019 Hlinsko – Čáslav 5:1

Soupiska FK Čáslav – divize C, jaro 2022

Brankáři: Vyhnánek David, Barták Ondřej.

Obránci: Mráz Peter, Richard Radek, Eisner Dominik, Kurka Miroslav, Petrů Kamil, Slavík Václav, Mach Lukáš, Kubín Matěj.

Záložníci: Bašek Václav, Čuchal Jiří, Vančura Jakub, Kopp Tomáš, Schovanec Kryštof, Strnad Jan, Vilím Jan, Hannich Jan, Konyvka František

Útočníci: Hejný Karel, Ronovský Adam, Chábera Aleš, Tůma David.

Realizační tým – hlavní trenér: Jakub Svoboda, asistent trenéra: Peter Mráz, trenér brankářů: David Čermák.

Příchody:

Konyvka – přesun z juniorky