805_20230621_230418.jpg

Kdo v Příbrami nezvládl první dva zápasy, neměl medaili

Tři výhry bez obdržené branky a jen jedna prohra. I přes tuto výbornou bilanci na krajském finálovém turnaji okresních dívčích výběrů ve sportovním areálu Spartaku Příbram zbyly na fotbalistky Kutnohorska ve čtvrtek 15. června pouze brambory.

Stejně jako před rokem v Čáslavi jim úplně nepřál herní systém, když o medailistech rozhodly pouhé dva zápasy v základní skupině. Výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora kategorie WU14 (dívky ročník narození 2009 a mladší) sice začal díky lepší střelecké produktivitě vítězstvím nad OFS Praha-východ, ovšem v dalším utkání s OFS Kladno se mu potřebnou remízu uhrát nepodařilo, a tak se musel spokojit pouze s pokračováním ve skupině o 4. až 6. místo. V ní své soupeře jednoznačně přehrál a bez větších problémů porazil jak OFS Praha-západ, tak OFS Mladá Boleslav.

„Stupňům vítězů jsme byli blízko a zároveň daleko, protože tým z Kladenska měl svou kvalitu a uhrát s ním i nerozhodný výsledek bylo velmi těžké,“ podotkl trenér okresního dívčího výběru z Kutnohorska Luboš Hájek. „Naše holky bych chtěl pochválit za velmi dobrý a bojovný výkon ve všech čtyřech pětadvacetiminutových zápasech. Ačkoliv se domů vrátily bez medaile, zanechaly v Příbrami vynikající dojem,“ dodal.

Výsledky zápasů v základní skupině C:
OFS Praha-východ - OFS Kladno 3:4
OFS Kutná Hora - OFS Praha-východ 2:0, J. Kapková (A. Vrabcová), L. Hájková (bez asistence)
OFS Kutná Hora - OFS Kladno 1:4, J. Kapková (L. Hájková)

Pořadí ve skupině C: 1. OFS Kladno, 2. OFS Kutná Hora, 3. OFS Praha-východ.

Výsledky zápasů ve skupině o 4. až 6. místo:
OFS Kutná Hora - OFS Praha-západ 3:0, K. Svobodová (J. Kapková), K. Svobodová (P. Havránková), K. Jelínková (S. Fialová)
OFS Praha-západ - OFS Mladá Boleslav 0:9
OFS Kutná Hora - OFS Mladá Boleslav 2:0, L. Hájková (K. Svobodová), P. Havránková (J. Kapková)

Celkové pořadí: 1. OFS Příbram, 2. OFS Benešov, 3. OFS Kladno, 4. OFS Kutná Hora, 5. OFS Mladá Boleslav, 6. OFS Praha-západ, 7. OFS Praha-východ, 8. OFS Beroun, 9. OFS Mělník.

OFS Kutná Hora: R. Cunningham, P. Havránková, L. Hájková, J. Kapková, A. Mikanová, E. Skaláková, A. Vrabcová, V. Vránová (FK Čáslav), S. Fialová (SK 1933 ČUS Nové Dvory), K. Svobodová (FK Uhlířské Janovice), V. Švejdová (SK Zbraslavice), K. Jelínková (SK Církvice). Trenér: L. Hájek (FK Čáslav).