854_20230823_233501.jpg

Nedůstojná generálka. Snad taková nebude celá sezona

O tom, že čáslavské fotbalistky čeká ve druhé dorostenecké lize velmi těžká sezona, snad v týmu nikdo nepochybuje, a možná něco takového naznačila v neděli 20. srpna i generálka s klubovými spoluhráči ze žákovské kategorie U14.

FK Čáslav WU18 – FK Čáslav U14 3:21 (1:9)

Svěřenci trenéra P. Mráze se nesešli v dostatečném počtu, takže se muselo hrát na zkráceném hřišti v sestavě 8+1, ale to byla z jejich strany jediná vada na kráse. V samotném utkání totiž excelovali a dali dívkám ochutnat hodně hořkou pilulku kopané. Rozdíl byl patrný hlavně v rychlosti a fotbalových dovednostech. Hned deset gólů vsítil J. Jeřábek.

Úvod zápasu sice vypadal ze strany děvčat slibně i díky tyčce nastřelené E. Panýrkovou a průnikovým přihrávkám I. Ondráčkové na L. Vokounovou, ale hodně rychle se to změnilo a stejně jako den předtím proti pražské Spartě za to mohla špatná fyzická kondice. „Odehráli jsme nedůstojnou generálku. Aspoň že jsme dokázali vstřelit tři branky,“ řekl trenér čáslavských dorostenek Luboš Hájek.

Stejní soupeři se utkali v rámci zimní přípravy před rokem a půl na umělé trávě a tehdy dívky prohrály pouze 0:4. „Tentokrát jsme si ukousli příliš velké sousto,“ poznamenal Luboš Hájek.

Čáslavské fotbalistky vstoupí do druhé dorostenecké ligy v neděli 27. srpna v 10.30 hodin, kdy budou na umělé trávě na Julisce hosty rezervního týmu pražské Dukly.

Branky a asistence Čáslavi WU18: L. Vokounová (I. Ondráčková) - 1:2, A. Vrabcová (bez asistence) - 2:9, N. Veselá (bez asistence) - 3:16. Rozhodčí: L. Hájek (laik). Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav WU18: E. Bednářová - M. Blehová, A. Vrabcová, E. Skaláková - L. Vokounová, I. Ondráčková, L. Hájková, P. Havránková - E. Panýrková. Průběžně střídaly: N. Veselá, Luc. Vokounová, M. Kombercová. Trenér: L. Hájek.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!