MFK TrutnovČÁSLAV
ne 10. 3. 2024 11:30 @ Trutnov / UMT, ČDŽ U 12 C, 17. kolo
1118_20240312_235545.jpg

Po vyrovnaném utkání zůstaly tři body v Trutnově

V prvním kole jarního kola se čáslavští vydali do Trutnova, který se po podzimní části sezóny umístil na 3. místě tabulky. Čáslav se po podzimní části nacházela na 10. místě a do Trutnova přijela bojovat o další body. Poslední vzájemné utkání dopadlo lépe pro Trutnov, který si z Čáslavi odvezl všechny tři body a nasázel do čáslavské sítě šest branek.

MFK Trutnov - FK Čáslav 5:4 (3:2)

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka: „Je to škoda nechat všechny tři body v Trutnově. Bylo to velice vyrovnané utkání, i když jsme celou dobu skóre doháněli. Utkání bylo nahoru a dolů. Chvilku jsme zavřeli soupeře my, o chvíli později zase soupeř zavřel nás. Myslím si, že zápasu by slušela remíza a bod jsme si za předvedený výkon zasloužili.“

„Dle mého názoru jsme ani nezaspali začátek zápasu, ale soupeř byl důraznější a chtěl více. Díky tomu se dostal do vedení 2:0. Po prvních deseti minutách, kdy měl soupeř maličko navrch se hra vyrovnala. V posledních deseti minutách jsme měli navrch my a soupeře zavřeli. Díky tomu jsme vstřelili jednu branku, ale měli jsme jich dát více. Soupeř pak v poslední minutě z brejku navýšil skóre na 3:1 po první třetině. “

„Jak jsem již zmiňoval, tak zápas byl vyrovnaný a v druhé třetině to bylo nahoru dolů, oba týmy hezky kombinovaly a na tento fotbal se hezky koukalo. Šance byly na obou stranách, a tak druhá třetina skončila 4:2.“

„V poslední třetině kluci dokázali srovnat na 4:4 a sahali po vítězství, ale nebyli jsme to my, kdo dal vítěznou branku. Trutnov už si poté vítězství pohlídal a sázel spíše na brejky, kdy brankář dával dlouhé balóny za naší obranu.“

„Kluky za předvedený výkon chválím, protože když si vzpomenu na naše přátelská utkání v zimní přípravě, tak jsem se bál, jak náš výkon bude vypadat, jelikož naše přípravná utkání se vůbec nevyvedla. Nakonec to byl diametrální rozdíl a kluci mě přesvědčili, že fotbal hrát umí a mohou hrát vyrovnaná utkání i s celky, které jsou na vrcholu tabulky.“

Branky: 4x Hortenský.

Sestava: Horáček, Adamčík, Feierfeil, Hortenský, Junek, Pavelka, Perclová, Smutný, Šimek, Váňa, Vilímek, Šafařík, Dudych.