MFK TrutnovČÁSLAV
1:3
so 23. 3. 2024 12:30 @ Trutnov / UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 16. kolo

Překonat trápení v Trutnově pomohlo i gesto fair play

Hořkou pachuť zanechal v sobotu 23. března herní projev čáslavských fotbalových dorostenek ve druholigovém zápase na umělé trávě v Trutnově. I tak to stačilo na tříbodový zisk. „Hrály jako mátohy,“ nevěřila svým očím jedna z maminek.

MFK Trutnov – FK Čáslav 1:3 (1:1)

Čáslavandy po týdnu nedokázaly navázat na poctivý výkon proti Teplicím a naopak to byly ony, kdo se po většinu času trápil. Přitom ze začátku to tak vůbec nevypadalo. První čtvrthodinu přišpendily soupeře na jeho vlastní polovině a vytvořily si tři velmi dobré příležitosti, z nichž ale ani jednu neproměnily. Pak stačilo pár brejkových situací Trutnova a do hostujících řad se rychle vkradla nejistota a nervozita.

Ještě hůř bylo v 27. minutě, když se domácí tým zaslouženě ujal vedení. Navíc visela ve vzduchu ve dvou případech penaltová hrozba. Naštěstí pro Čáslav patnáctiletý rozhodčí D. Chmelík tuto nejnebezpečnější standardní situaci neodpískal ani jednou. Stalo se tak až na druhé straně hřiště v 43. minutě, kdy faulovaná E. Panýrková vzala zodpovědnost na sebe a z pokutového kopu s přehledem vyrovnala.

Důležitý moment, který měl společně s monologem trenéra L. Hájka v kabině o poločasové přestávce přispět ke zlepšenému výkonu čáslavského celku. Nebylo to sice hned, ovšem postupem času se tak přece jen stalo. Rozhodující zlom přinesly v rozmezí 69. a 74. minuty dvě branky V. Pospíšilové, která se štěstím zužitkovala nejdříve průnikovou přihrávku od Luc. Vokounové a potom téměř totožným způsobem i od L. Vokounové, nejlepší hráčky hostujícího celku, byť alespoň jednu svou šanci to chtělo proměnit.

„Jsem ráda, že jsem mohla takhle přispět týmu. Oba góly byly vlastně úplně stejný. Dostala jsem průnikovou přihrávku a šla jsem sama na bránu. Jinak náš výkon byl docela strašný,“ řekla čáslavská útočnice Veronika Pospíšilová.

„I když velká část zápasu nebyla dobrá, tak to tým nezlomilo a dokázal zabrat a dotáhnout utkání k vítězství. Toho si cením, ale jinak vnitřně jsem měl daleko lepší pocit z minulého prohraného duelu s Teplicemi. To jsme předvedli koukatelnější fotbal. Hlavně zdravotně indisponovaná obrana tentokrát zůstala za očekáváním. Za tři body jsem samozřejmě rád, ovšem herní projev bych si představoval na vyšší úrovni. Zvlášť když vím, že to v holkách je,“ konstatoval trenér Čáslavi Luboš Hájek.

Slova uznání a velkého respektu měl k trutnovskému kolegovi K. Kuželovi a domácím fanouškům, kteří ještě za bezbrankového stavu nesouhlasili s verdiktem rozhodčího D. Chmelíka, když Trutnovu uznal jasný a včas odmávaný gól z ofsajdu. „Podpořili nás v protestech a i díky tomu začínající sudí své chybné rozhodnutí nakonec změnil. Chtěl bych jim za parádní gesto fair play ještě jednou moc poděkovat,“ zdůraznil Luboš Hájek.

Zbývá dodat, že v podzimním vzájemném utkání Čáslav doma soupeře porazila 5:0.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (pokutový kop) - 1:1, V. Pospíšilová (Luc. Vokounová) - 1:2, V. Pospíšilová (L. Vokounová) - 1:3. Rozhodčí: D. Chmelík. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Čejková - L. Vokounová, I. Ondráčková, A. Čudová, E. Panýrková - V. Pospíšilová, Luc. Vokounová. Průběžně střídaly: E. Skaláková, P. Havránková, D. Petiková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: České Budějovice - Zaječice 14:0, Most-Souš/Dobroměřice - Roudnice nad Labem 9:1, Sparta Praha B - Jihlava 6:1, Teplice - Mělník 8:1, Třebeš - Bohemians 1905 0:3, Braník - Dukla Praha B 3:7.

Příští zápas: FK Čáslav - TJ Sokol Třebeš (neděle 7. dubna od 10.00 hodin na umělé trávě).